bugün

Günümüz insanlarının dünya üzerinde ve sanal alemde dip dibe yaşamasından dolayı bu duygu ivme kazanmıştır. insanların aç gözlülüğü, kışkırtıcılığı, fûtursuzca ortaya dökülmüşlüğü (aklî ve bedeni), hırsı, ego tatminleri için her şeyi mûbah saymaları kişiler arasında rahatsızlığı yükseltmiş kıskançlık duygusu adı altında onları yaralamıştır. Artık yediğiniz - içtiğiniz, giydiğiniz, yaptıklarınız ve söyledikleriniz başkaları tarafından izlenmekte olup duruma göre artılanıp eksilenmektedir. Belediye otobüsüne binerken bile onlarca bakışa maruz kalırsınız. insanların yaşadıkları her türlü ilişkide herkes her şeyin içindedir, her kafadan bir ses çıkar ve yapılandırmaya kalkıştığınız her ne ise uzun süre ayakta kalamaz, yıkılır. Bu sıkıntıdan kaçınmanın tek yolu her bokun içinde olmamak ve minimum düzeyde arkadaşlıklar, ilişkiler vs. ortamlarında yaşamaktır. Sanal ortamın, sosyal sitelerinin gazı da kısılmalı kafalar arındırılmalıdır. Bu olaydan öncelikle kadınlar ve çocuklar yara almaktadır, dolayısıyla bir salgın hastalık gibi herkese sıçramaktadır. Zararı maksimum düzeyde azaltıp dünya hayatına kalındığı yerden edeplice devam edilmelidir.
kusura bakılmasın ama bu insanlar aynı zamanda sözlüğümüzdeki insanlardır. dünün en beğenilen entrylerine bakıyorum listenin yarısını ygs birincisinin esprisine eleştiri niteliğininde olan entryler oluşturuyor. yahu arkadaş bende o kadar ders çalışsaydım benim de mizah anlayışım değişebilirdi. dersteki başarısının intikamını reeldeki bir fiilinden almak.. ne bileyim garip.