bugün

Özlem Özden başlığında yapılandır.
yetişkinlikte yapılıyorsa affedilemeyecek bir durumdur. adına ne derseniz deyin, ilahi adalet ya da karma, er geç güldüğünüzü sizin karşınıza çıkarır. lütfen empati kurmayı öğrenin ve uygulayın.
doğru bir davranış değildir, kimse kusursuz bir fiziğe sahip değildir sonuçta. o yüzden doğru değildir.
şimdi efenim çocukluğunda yaşadığı travmalar yüzünden karakteri oturmamış kişilerin diye cümleye başlamak isterdim ama kısacası ağzı ile burnu yer değiştirilmesi gerekli olan kişidir.
ineklere benzeyen insanlara müstehak olandır. Bazı insanlar var ki onlar fiziksel özellikleriyle bir uyum halinde olan ruhlarına birlikte tam bir ineğe benzemekteler. Her şey bir kenara da bir insan danaya benzemeyegörsün ben bununla dalga geçerim aga.
adamlık seviyesinin en altına ulaşmak.
Alçaklıktır.
sistemsel cehalettir.

düşünemeden nefes alanların yaptığı fiildir.

ruh sağlığı alanında uzman olan hocamızın tanımıyla;

''hayatının anlamı,amacı,hedefi olmayan,kendine ve insanlığa faydası dokunamayan,konuşacak konusu olamayan,ağzını açtığında bildiği kelimeleri bir araya getirerek cümle kurma becerisi olmayanlerın işidir alay etmek.''

''ben merkezci, narsist, hırslı, düzensiz aile yaşantısı olan ve duygusal zekası düşük bireylerin daha fazla psikolojik şiddet uyguladığını ve örgüt içinde lider konumundaki kişinin liderlik becerilerindeki eksikliklerin, tutarsız, belirsiz isteklerde bulunan ve haksız davranan kişilerin,alay etme,dışlama,ötekileştirme,mobbingve ya bullying gibi psikolojik şiddet uyguladığı ...''

yapılan çalışmalarla ortaya konmuş.(Maarit Vartia-Väänänen-Helsinki Üniversitesi)

beden-ruh-zihin bütünlüğünde değerlendirilen insanların,günün modasına uymayan genel beğeni kriterleri dışında olan özelliklerinin yanı sıra güçlü-zayıf,gösterişli-vasat,güzel-çirkin bütünlük içinde olduğu farkedilecektir.böyle de kabul edilmelidir.
Karaktersizlik belirtisidir.
terbiyesizlik hatta akılsızlıktır. Bence tam bir saçmalık abi sanki öyle istedik!!
Fiziksel özelliğinden başka işe yarar bir yanı olmayan insanların beyanıdır.
kendi tipine bakmadan bunu yapması çok komik oluyor la.. işte buna gülerim ben.. önce dön bir kendi tipine bak muşmula denilip gülünesi tipitoplardır.. puha.
Karaktersizliktir. Kimse fiziksel özelliklerini kendisi seçmiyor, bunu öğrenin artık.
Hem yanlış bir şey, hem de çok seviyesizce bir şey. Gerçekten, şu küfür eden ya da fiziksel özelliklerle dalga geçen insanımsılara hiç cevap veresim gelmiyor. Bir de laf soktuklarını sanmazlar mı...
Vicdanı olmayanların yaptıkları bir şey. Karşıdakini depresyona sokabileceğini düşünmez bunu yapanlar.
(bkz: karaktersizlik)
ağır o.ç. liktir.
o değilde, kendimiz seçmediğiz halde insanların fiziksel özelliklerini eleştirmek saçma değil mi?

yani en güzel kız ve en yakışıklı erkek'te başka bir bedende dünyaya gelebilirmiş.
kişiliği oturmamış, bazı ergenlerin sergilediği tavır ve davranış şeklidir. insanın kusurlarıyla alay edilmez büyük saygısızlık örneğidir. hiç bir adama yakışmaz...
abi geçerim. tanıdığımsa zaten geçerim. şişmansa (obez olacak kadar) kesin geçerim. genç ve obez insanları hiç anlamıyorum amk.
bu eylemi aşağılayanların da sıklıkla yaptığı budur.
Farklıyı ve farklılıkları dışlayıp guruplaşarak güvende olma isteği, buzul çağlarından kalma evrimsel dürtü.
"aman yarın öbür gün çocuğum benzer" diyerek kendimi frenlediğim düşünce / davranış.
karşımdaki kişi aşırı ukalaysa,veya aynı davranışı kendisi sergiliyosa çekinmeden yaparım,gram da pişmanlık duymam..ha bide çok yakın arkadaşlarımın bu konuda ağzına sıçarım samimiyetime dayanarak(başbaşayken veya aynı samimiyetteki arkadaşlarlayken tabii,her ortamda değil)..
Hele sırf sana birşey diyemiyor diye dalga geçenler varya. insanı sınır ederler. Ciddi bir duruşunuz varsa yanı soğuksanız benim gibi. Zaten herkes gelip size birşey demez. Biraz tepkisiz davranırsanız çokça yaşarsınız. Konuşmayın böyle tiplerle. Arkadaş cevrenizide bunları sevmeyen sizin gibi kişilerle yapın ki size karışamasınlar da. Olmadı haber verin sözlükçe geliriz.
Hala anlaşılamamıştır insan başkasıyla dalga geçince nasıl bi haz alabilir? Bi de sokakta gördüğü tanımadığı adamın kadının arkasından dalga geçip gülenler var ya, onlar ayrı bi saçmalık zaten
güncel Önemli Başlıklar