bugün

ömrün tek başına geçmeyeceğini düşünen kişi davranışıdır evlenmek.
edit: evlenmek; iki insanın kağıt üzerinde ki aşk halidir.
düzenli cinsel hayat isteyen insan olabilir.
cinsel yaşamını ahlak sınırlarına sokmak istemesidir. kimileri kız çocuklarını erken yaşta evlendirirler. bunun sebebi zina olayına karşı önlemdir. sünnet olmasına karşı evlilik bir vücutta teklik yaşamaktır. değerlerinize yenilerini eklemektir.
eski sığ zihniyetlerde kadınlar hamileliklerini saklarlardı bu cinsel yaklaşımdan dolayı utanç yada saf cahillik dogmalarıydı.
masumluk, saflık beline bağlanan kırmızı kemer renginde ait olduğu erkeğe layık olmaktı.

kişisel görüşüm: sebep yoktur. evlilik yüzükle sınırlı olmamalı. tek sebep dünyaya değer verdiğim kişinin tohumunu taşıma isteği olurdu.
çevre baskısı. "40 yaşına gelmişsin hala evlenemedin" gibi laflardan bunalma sonucunda girişilen intihar yöntemidir.
bağlılıklarını resmiyete dökerek, düzenli bir yaşam seçmek. düğünle de bu bağlılığı diğer insanlara duyururlar.
Zor günlerde dost, üzgün günlerde yoldaş ve mutlu günlerde karı,koca olmak için evlenilir efenim.
sadece
sevmek
huzur bulmak
hesabı yapılır ise bunun bir ortaklıktan farkı olmaz.
(tabi ben bekarım,bunu birde yaşayana sormak gerek)
(bkz: damdan düşenin halini damdan düşen anlar)
Aile kızı bir kişinin ilk cinsel ilişkiye girdiği erkekle evlenmek isteyebileceği olağan bir durumdur.
erkekler için, yemeğini hazırlayacak, giysilerini ütüleyecek, temizliğini yapacak ve bedava birlikte olunacak bir kişi.

kadınlar için, çocuk sahibi olacak, kendine baktıracak (çalışıp çalışmaması farketmez. ya çalışmazsam ne olurum düşüncesinden sıyrılma isteği söz konusu), evde kaldın diyen teyzelerin çenesinden ve mahalle baskısından kurtulacak, yaşlanınca yalnız kalmamasını sağlayacak bir kişi.

her iki taraf için hayatın bir kuralı gibi gösterilmeye çalışılan husus.
halbuki yoktur böyle bir şart.
ciddi bir telkinin sonuçlarıdır bu çocukluktan gelen.

eğer yukarıdaki sebepleri baz alarak evleniyorsan zaten bitti gitti. gerçek sevgi bir insanı çıkarsız, güzel ahlakı, güzel karakteri, insaniyeti için sevmektir. böyle sevgiden gelen evlilik şahanedir. çıkarın içinde bulunduğu, hatta gizli çıkarların içinde bulunduğu evlilik merciinden de asla iş çıkmaz.

çıkmıyor görüyoruz zaten.
sokrates der ki; Evlilik kutsaldır, iyidir. Evlenmek lazım. Eğer karın iyi ise mutlu olursun. Kötüyse, filozof olursun.
çocuk yapmak.
kızcağızlarımız o sadece bir günlük saltanata kandıkları için, erkekler de kızcağızlarımıza kandıkları için evlenirler.
(bkz: sağ el sol el nereye kadar kardeşim)
sevdiği kişinin sürekli yanında olmasını istediği için evlenilir. her sabah onunla uyanmak ister, ona kahvaltı hazırlamak. gözlerine bakıp şiir okumak ister kimisi de saçlarını okşamak...
çocuk sahibi olmak.
erkek kişi için hiçbir sultanın bulaşık yıkamadığı gerçeğini anlamak.
insan gençken "evlenmem ben olum. hep gezcem. dost hayatım olcak olm." der ama gel gör ki 30'undan sonra insan hayatında yeni bir düzen ister. anlatılmaz yaşanır.
Kıcını toplatma kaygısı.
Düzenli cinsel hizmet.
Sürekli ve zamanında sıcak yemek.
Ve ön enemlisi gece soguk yatakta sarılacak kalbi senin için atan minicik bir cift güzel simsiyah gözler için olabilir.
oscar wilde'ın dediği gibi erkekler kendilerini yorgun hissettiklerinden, kadınlar ise meraktan evlenirler, ikisi de hayal kırıklığına uğrarlar,der.

(bkz: herif ibne mibne ama doğru söylüyor galiba)
ayva yeme isteğidir.

(bkz: ayvayı yemek)
yalnız yaşayan bi bünyeyim.. yemeğimi temizliğimi kendim yapıyorum.. yarım poşet yerine bi poşet koyarım , 3 çamaşır yerine 5 çamaşır yıkarım.. ev işleri filan gözümde büyümüyo..

geceleri geç yatarım , canım istedi mi gece kalkar sabaha kadar film izlerim , dans ederim evde.. bunları yapamayacak olmak , her hoş insanla flört edemeyecek olmak da düşündürüyo beni..

ama öyle şeyler var ki evliliğin getirdiği.. misal paso sırtını kaşıcak , göbeğini okşucak , omzunu ovucak biri var.. "kocacım , parmaklarım uyuşmuş yahu" "tamam karıcım gel ben biraz oynuyim kan dolaşımın düzelsin"

"karıcım canım fasülye çekti yahu" "kocacım ben bilmem fasülye nası yapılır ama netten bakıyım deniyim"

bunları diyebilmek eminim , binlerce abuk kızla flört etmekten ve üşüten yalnızlıktan iyidir..

böyle de düzüm.. evliliğe açığım.. adaylar 5500'a göbek yağları oranlarını ve omuz genişliklerini yazıp yolasınlar..
gömlek ütülemekten kurtulmak!
mutlu olmak.
aynı evde yaşayacak kadar bir insana aşık olmak.
bebek.
türkiye şartlarında dedikodudan kaçınmak içindir. kızlar için "evde kaldı" damgası erkekler için "eşcinsel lan bu" dedikodusu baya can sıkar. hele evlenir evlenmez çocuk yapmanın nedenide budur mazallah evlendikten 9 ay sonra çocuk gelmezse erkek için "kısır" ve "iktidarsız" damgası çok rahat vurulur.
güncel Önemli Başlıklar