bugün

Aksini yaptığım durumdur.gözlerini kaçırana kadar bakarım.
insanlarla göz teması etmekten kaçınıyorum. O yüzden konuşurken burunlarına bakıyorum. Onlar dudaklarına bakıyorum sanıyor ve sapık damgası yiyorum.
aştigim hede.
Özgüven eksikliğinden de olabilir ama 2 sınıf arkadaşımın sorunları vardı ve göz teması kuramaz tavana duvara yada boş bakar başka şeylerle uğraşarak konuşurdu. Yani psikolojik sorunlardan hastalıktan da kaynaklanabilir.
karşımdaki etkilenir korkusuyla yaptığım, alışkanlık haline getirdiğim eylemdir.
Tam kaşlarının arasına bak kank hiç sorun olmuyor eziklik çekingenlik falan da otomatik gidiyor zaten .
Çok yakın arkadaşlarım hariç göz teması kurmayı geçtim sokakta yürürken etrafıma bile bakmam daha doğrusu bakamam. Öz güven probleminden de kaynaklı olabilir bu durum.
Bazen bakmadan farklı bir yere dalmışken dinlemeyi severim.

Onun haricinde göz teması kurmak o an konuşmayı etkili bir hale getirir. Tabi bazen sıkılmaktan veya çekinme nedeniyle gözler kaçırılır.

Ama yine de daha ön planda tuttuğunuz insanlarla göz teması kurarsanız daha etkili bir konuşma olacaktır.
Sağlıklı iletişim kuramamanın en büyük nedenidir.
Anlatma ve dinleme fiillerinin en önemli kısmı göz temasıdır.
Göz teması kuramayan insanlar, özgüvensiz izlenimi yaratır ve inandırıcılıklarını daha işin başında kaybederler.
en sevdiğim meydan okumalardan biridir.

rahatsız edici bile olabilirim bu konuda.

çekinmeyin bakın.
çekingenlik belirtisidir. veya sakladığı bir şey olabilir.
iğrendiğim için yapmıyorum
Şayet insanlar çok kötü.
güncel Önemli Başlıklar