1. 1.
  Su götürmez gerçektir.
  1 -1 ... katzee
 2. 2.
  yanlıştır. yalnızlık kendinle anlaşmaktır. bu da temiz vicdan, hatasız geçmiş demektir.

  bu yüzden, başkalarıyla anlaşmak yalnızlıktan kolaydır.
  3 ... kapkaramazov
 3. 3.
  Kesinlikle doğru. insanlarla gündelik hayatta bile iletişim kurmak çok zor. Yalnızlık daima getirileri olan bir hal değil, sosyalliği genetiğine kadar işlemiş bir canlı için fazla fazla sıkıcı yanları var. Ama bu bir kıyas olacaksa yalnızlık tercih edilir.

  Açıkçası insanları bir araya getiren ne olursa olsun -ister duygusal bir bağ ister kan bağı- yine de bu bir aradalığın ömrünün uzunluğunu ve hatta bir sonraki adımını varlığını dahi belirleyen en mühim şey "aynı dili konuşmak." şahsım adına bunun olacağına, birisinin gerçekten "iletişim" kuracak kadar benimle aynı dili konuşacağına inanmıyorum. Bu üstünlük, büyüklük meselesi değil.
  4 ... lord marcus amoralist primses
 4. 4.
  yaş ilerledikçe değişkenlik gösterebilecek olan fikir.
  ... saturday
 5. 5.
  ikisi de kolay sıkıntı yok..
  2 ... dokky
 6. 6.
  .yalnızlık nedir sorusuna cevap vermek bu konıda yardımcı olacaktır. yalnızlık uyumsuzluktur. elmalarla armutları toplamaktır. bir başkaldırıdır aynı zamanda. "Sizin sorgusuz kabullenişlerinize, ben özümle cevap veriyorum." demektir bana göre. kalabalıklarda bir durup çevreme bakarım bazen. bu kadar fark nasıl oluyor da bir arada yaşayabiliyor? genel kabul görmüş bütünden dolayı bu aslında. bunu sürekli sorgulamak ise kişiyi anlaşılmaz, uyumsuz kılar
  1 ... dehumanized
 7. 7.
  Bence en zor şey yalnızlık. Mecbur kaldığınızda asla anlaşamam dediginiz insanlar canınız ciğeriniz olur. Ama yalnızlığa insan katlanamaz.
  1 ... kotlin
 8. 8.
  Bunca insan neden yalnız sanıyorsunuz.. kendilerini anlatmaya çalışmaktan yorgun düşüp köşelerine çekiliyorlar. Oğuz Atay mesela.. adamı en çok yoran şey anlaşılmamasıdır sanırım. Şu cümlesinden çıkardığım anlam o oldu..

  “Ben buradayım sevgili okuyucum. Sen neredesin acaba?”
  4 ... siyahmelodi
 9. 9.
  işte bu yüzden yalnızlığın kıymeti artar.
  1 ... lidyanetya