bugün

muhafazakarlarin yaptigi eylem, daha dogrusu gudu.

muhafazakar, degisime karsi koyan ve hatta degisimden korkandir. degisim ve yenilenmek onun icin tehlikedir. degisimi gorurse degisimi yok etmek ister, kafa kirar kan akitir.

bir nevi zihinsel masturbasyon, kafayi gommek devekusu misali hayata karsi. bak iste muhafazakarligi kabul ettirecegim her sey gulluk gullistanlik surecek.
2008 yılında gerçekleştirilemeyecek olaydır, muhafazakar insanın farklıları görmek istememesinden kaynaklanır ama sonuçsuz kalır.

ama yenilenmeyi türbanlıya laf atıp kıç baş açmak, gazete köşesinde seks çok güzel diye yazmak olarak algılayanları görünce, en haşmetlisinden muhafazakar olasım geliyor.
12 eylül 1980'de abd destekli kenan evren darbesinin hedeflediği şeydir. amacı da insanları cemaatleştirerek sindirmektir. hayatı bırak ölümü düşün demektir.
hemen siyasete yordunuz. afferin size. size verilen adlari kabul etmissiniz.

muhafazakarlik az once yaptiginizdir.
muhafazakar siyasi olmus, biri ustune aliniyor, digeri saldiriyor. ne fark var aralarinda?

edit: hala kendi ustune aliniyor efendim anlatamiyorum.

(#4013948)
muhafazakarlığı değişime kapalılıkla suçlamak neye göre, kime göre doğrudur acaba. geçmiş zamanlarda her tarafıyla kapalı bir bayanın, gün geçtikçe modernleşen dünya'ya ayak uydurmak için bir yerlerini açmamasından dolayı mı değişime kapalıdır bu muhafazakar bayan. ya da, haram diye zinadan kaçan bir muhafazakar erkek, modern dünya'da onunla bununla hala yatmadığı için mi değişime karşıdır.

değişim algılamayla olur. geçmişi günümüze uyarlarlayarak, aynı hedefi gerçekleştirmekle olur*. yoksa, değerlerini değiştirmekle olmaz değişim. o sadece sapkınlığa atılan yol olur.
insanı muhafazakarlığa zorlamaktan kasıt, dinini göstermeye çalışmak ise haklı bir eylemdir. hiç bir müslüman, bir başkasının da cehenneme düşmesini istemez. hem allah ona sormayacak mıdır, neden bildiklerini anlatmadın diye.

muhafazakarlaştırılmaya zorlanıyorum diyenlere de allah hidayet versin.