bugün

Agacım etmemek için tek bir sebep yok ki. Bütün pisliğin mümessili olan insan evladı küçük dağları ben yarattım modunda gezer.
Hırsızlık, tecavüz, adam öldürme lan ne ararsan var insanda. Birde boş beleş her şeyi konuşur bu varlık. Herkes hakkında her şeyi konuşma yetkisini kendinde bulur çünkü. La bırakın herkes kendi hayatını yaşasın sizene kim hayatı nasıl yaşıyor terbiyesiz ahlaksız varlıklar.
Yasanilan olaylardan sonra hissedilen.
hobi olarak başlayan şimdi ise hayat felsefem olan şey.
insan derken? En yakınlarınız da dahil insan mı var? Anne baba bile sıkıntı yaratıyor artık insana gerisi neler yapmaz.
her insan bir değil lakin şu da bir gerçek ki günümüz dünyasında insanlar birbirine benzemeye başladı.
kendi kimliklerini inşa etmek; kendi düşüncelerini, fikirlerini, hoşlandıkları şeyleri kendileri oluşturmak yerine dayatılan ''kalıp karakterlerin'' şeklini almaya başladılar.

peki nedir bu kalıp karakterler?
-menfaatçi, dünyaya olabildiğine bağlı, etik kurallardan gerektiğinde taviz verebilen, tüm dünyası para ve flörtten ibaret, şekilci sığ insanlar.
-ha keza mesela parayı kıble edinen şekilci dindar görünümlü insanlar.

dayatılan kalıp kimliklerin laik, dindar olanı vb fark etmiyor.
eleştirim kalıp karakterler edinen her kesimden insana.
Özellikle bazı siyasi meseleler söz konusu olduğunda arşa çıkan nefrettir. Onun dışında yaratılmış her şeye sevgi besliyorum. insanlar da güzeldir. Yaşamı anlamlı kılıyor. (2 saat meditasyon yaptım)
an itibariyle gelen histir.
Başıma gelen hüzün dolu hadise.
kalabalığa karıştığında ruhun daralır
(bkz: toplumdan nefret etmek)
benim bu amk.
öyle rastgele her insandan nefret edilmez. nefret edilen kişinin bunu tepeden tırnağa hak etmesi gerektiği gibi, kendisinin de kendinden nefret etmekten başka çaresi kalmamış olmalıdır.
Doğru iletişim kurmak için kelime hazinenizden “nefret” kelimesini çıkarın.
Bir dönem ben de bu bataklığa düşmüştüm. Sonra böyle yaparak güzel insanları tanıma fırsatını kaçırdığımı anladım. insanlarla Kısa süreli ilişkiler en iyisidir. insanlarla Uzun süre geçirince onların tuhaf ve ilginç huylarıyla karşılaşırsınız (ki bu tip huylar sizde de vardır) Ya soğursunuz ya da onları böyle kabul edersiniz.
iki yüzlü, tek taraflı insanlarda n nefret etmektir. mesela ekonomiden yakınıp 5 yıldızlı otele gidnleri görünce oluşan duygudur ama insanlardan değil bu özeözellikten nefret ederim. istanbulkart zammını görmezden gelip araba zammını vurgulayan veya araba zammını görmezden gelip istanbulkart zammını kötüleyen insanların bu özellikleri tam nefretiktir. sonuçta indirimli, bedava binen çok olduğu gibi arabada da benzin ucuzlayabiliyor. arabanın da kendi içinde avantajları var.
başka biri için terk edildiğimi öğrendiğimde yüreğimde hissettiğim o güçlü duygu..
görsel

insanları görüyorum, ama insanlık göremiyorum.
bunu diyenin ya bir hayvan, yada uzayli falan olmasi lazim.
Nefret inkısara sükuta uğramış sevgidir demiş eskiler.

Ben insanlar sevilecek derecede namuslu olsaydı neden sevmeyeydim diyorum.
ediyorum ama belli etmiyorum.
en güzeli.
"Şüphesiz insan çok zalim, çok cahildir."

Ahzab-72
güncel Önemli Başlıklar