bugün

kimi katlanmayı öğretir, sabrı insan gösterir.
kiminden sadakat örnekleri görürsün, sadık olmak için örnek alırsın
kiminden vefayı görürsün. arayıp sormadığın için pişmanlık duyarsın.
kiminde değil pek çoğunda menfaatçi yaklaşımı görürsün, beşyüz yüzlü tavırları
-ki insanoğlu adamına göre muamele ederek günü kurtarıp yaşamak ister.
kiminden beklentili davranışlar görürsün bunun adına bağlılık dersin, sevgi dersin.
kiminde satılmayı görürsün. sıcakken uzaklaşmayı, çünkü beklentisi bitmiştir.
kiminde ahlakı görürsün, ahlak çok göreceli kime ve neye göre. bu değerleri biz koyduk. biz kimiz. bak ötedekilerde ayrı bizler, japonya'dakiler, almanyadakiler, meksikadakiler, ya alaskalılar.
insanla alışveriş yaparsın.
al gülüm ver gülüm.
insandan değil yaşamdan ve yaşantılardan öğrenilir.
iki yüzlü olmayı, sadakatsizliği, yalandan yüzüne gülmeyi.
okşadın mı dötleri kalkıyor. istisnasız maalesef.
Kimseye gereksiz yere merhamet etmemem gerektiğini öğrendim.
deveye dikenin insana silkenin yaradığını vefanın bir semt adı olduğu nankörleri kötü olmayı kötü davranın yarandığını öğrendim insancıklardan.

insan olana rastlamadığımdan rastlasam merhamet, vicdan, ahlak iyi insan olmak ilim felan öğrenirdim heralde.
insanlardan, insanlardan uzak durmayı öğrendim. kötü şeyler öğrenmeden uzaklaştım.
kimseye güvenmemeyi.
nankörlük
arkadan vurma.
yaptığım iyilikleri dahi sayarak yapmam gerektiğini, en basit duyguların en güçlü bağları koparabileceğini, gerçek sevgi diye bir şey olduğunu ama asla sonsuza dek sürmediğini, insanları asla öncelik yapmamak gerektiğini, ve hatta bir insandansa bir kitaba değer vermenin daha verimli ve daha az can yakıcı olabileceğini.
Duyguların sahteliğini, sırtından hançerlemeyi, arkadan konuşmayı, vel hasıl kelam bu hayatta düzgün olunamadığını öğrendim.
Hepsinin salak olduğunu.en akıllı benim.
insanlardan öğrendiğim tek şey onlardan nefret etmek oldu. insanlara tahammülüm kalmadı artık.
Neye ihtiyacın varsa o sende var.
Pek çok şey öğrendim iyi kötü farketmeksizin. Ders cikardigim da oldu yanacağımi bile bile aynısını yapmaya devam ettiğimde oldu. Karakter oluşumunda fazlasıyla yardımcı oluyor yaşananlar.
sabrı öğrendim.
ayrıca sabrı öğrendim.
bir de sabrı öğrendim.
inanmazsınız sabrı öğrendim.

allah büyüktür.
insanlar sana bir şey öğretmek istemez, ders vermek isterler. Bunu da nefretleriyle ve egolarıyla beraber saldırgan bir şekilde yaparlar. Öğretmek isteyenler azınlıktadır.
hak hukuk konusunda her türlü ahkamı kesip kendi çıkarları için her türlü yalanı söyleyebileceklerini ve en önemlisi ne kadar nankör bir mahluk olduklarını.
Kendini yere düşmüş 5 kuruş gibi hissediyorsan evet artık sen de insansın biraz bunu öğrendim.
Her şey bende başlar ve bende biter.
kazık en güzel nasıl atılır.
insanlardan insanın ne kadar irrasyonel ve tabii (doğal, sıradan) bir varlık olduğunu öğrendim. insanla ilgili bütün transendentel algılarımı böylece bir kenara bıraktım.
Hayvanların zararsız olduğunu.
Herkes birbirinin aynısı. Evet sen ben hayatı aynı sıkıcılıkta yaşıyoruz. Kimseye imrenmiyorum çünkü herkesin derdi, bunalımı benzer. Kimsenin kendinden ve hayattan sürekli olarak çizdiği imaj gibi mutlu olduğu yok.

Birde kimseye laf anlatmaya gerek yok. Millette empati sıfır. Dil döksen ne olacak kafa aynı kafa. Ciddiye almamak, hiç var etmemek gerek çevredeki geri zekalı insanları. insanlar bana yük geliyor. Bu yüzden çok insanla tanışıyorum ama çok azıyla arkadaşım. Onlar da genelde Saf, akıllı ya da hiçbir şeyi takmayan insanlar. Çokta sosyal olmayacaksın bu en yararlısı.
kazık yemeyi.
bir bok öğrenmedim fuck you people.
güncel Önemli Başlıklar