1. 1.
  Her sene bir deli çıkıp kuyunun dibine bir taş atıyor maalesef.

  Neymiş "adamların beleş reklamını yapıyoruz" muşuz...

  Bak sen şu allahın işine ya. Ne enayiymişiz biz de haberimiz yokmuş meğer. O poşetlerin üstüne para filan almamız gerekiyormuş hatta vay anasını...

  Bi bitin amına kodumun özürlüleri!
  2 -5 ... bu da mi
 2. 2.
  Bizim milletimiz bu poşet olayını çok yanlış algıladı. Yanarım yanarım ona yanarım amk.

  Bak güzel kardeşim burada olay parasını verip poşet almak değil, amaç uzun vadeli dayanıklı bez torbalar kullanıp poşetten uzak durmak çünkü poşet doğada çözünmüyor.

  Halbuse oyropa’da öyle mi? el kadar 6 yaşında bebe bile alışveriş yaptıktan sonra çıkarıyor çantasından anasının Amerikan bezine nakışladığı bez torbayı aldığı nebatatı, meşrubatı, gıdayı ona koyuyor azizim. Kim bilir ayda kaç bin oyro mayış alıyor o sıpanın anası-babası. Bizde olsa ihihihi fakir derler gülerler.
  1 ... centurion
 3. 3.
  Poşet israfının önüne geçilmek isteniyor.
  -1 ... selia
 4. 4.
  doğrudur. üstünde koskoca marketin veya dükkanın yazısı olan poşeti parayla almak salaklıktır. Daha öncesinde para alınmıyordu ancak sen gönüllü olarak marketin reklamını yapıyordun sokakta o poşetleri taşıyarak. Şimdi hem o reklamı yapıyorsun gene, hem de üste para ödüyorsun. Bu gerçeği göremeyen ak koyun salaklar da yorum yapıyor yukarıda.
  2 -1 ... existenz
 5. 5.
  aynen katılıyorum. ne kadar çevreci olduklarını ıspat etmek için bir 16 yıl daha lazım burdaki denyolara.
  ... emihotspace
 6. 6.
  Uygulamanın sonuçlarını zaman içinde göreceğiz. 1 yıl sonunda poşet üretimi yüzde kaç azalacak merakla bekliyorum. Kayda değer azalış olmazsa buradan çıkan sonuç benim için şu Olur, bedava olan poşetlerin para ile satılmaya başlaması.

  Bence sadece geri dönüştürülebilir malzemeden üretilen poşetlerin satışı olsaydı. Tümden kaldırılması için de bir zaman sınırı gelseydi. Bence fakir halk file ile gider belki ama biraz daha durumu olan parası neyse verir gibi.

  Bakalım zaman me gösterecek.
  ... ali candan