bugün

Kendilerinden nefret ettiğim faşist topluluğa verdiğim isim. iyi insan sayısı neredeyse hiç yok bu dünyada. Ne zaman bir şey yapmaya kalksam ara ara acaba beni nasıl linç edecek diye düşündüğüm tiplerdir. Hiç şaşmaz.
görsel
görsel
Sesli kitap olarak dinlemeye yeni başladığım kitap.

Kitap açıklaması :
Profesör Andrew Martin dünyanın en büyük matematik bilmecesini çözdükten sonra ortadan kaybolur. Bir otobanın kenarında çıplak hâlde yeniden ortaya çıktığındaysa kendisi gibi değildir artık. Sanki yabancı bir türün arasında kaybolmuştur ve gezegendeki herkesten nefret etmektedir.
Yazar Matt Haig.
görsel
görsel
Premses olmak kolay değil.
insanlara ne olmuş ki: sağır olup, kör olmuşlar, belki divâne olmuşlar ki bu hakkı görmüyorlar. bu hakikatı işitmiyorlar.. anlamıyorlar.

ondokuzuncu söz - risale-i nur
görsel
Kendi soyunu tüketecekler verdikleri zararlar ile dünya ya.
görsel
olarak nankör, bencil ve memnuniyetsiziz.

ne kadar da iyi"likten, o kadar kötü müyüm"e evrildim, düşündükçe, itiraf ettikçe, empati kurdukça.

insanlık, bu dünyaya gelmiş en kötü şey.
insanları the doors anlattı. insanlar tuhaflar.
Güzel entry, üzerine roman yazılır. Ama halim yok.
insanlar adem'in çocuklarıdır. adem ise topraktan yaratılmıştır.

tirmizi, menakıb, 74.
Günümüz dünya ve toplumuna çok ince ve keskin eleştiriler getiren kaliteli matt haig yapıtı.

--spoiler--
“ insanlar evrenin küçük bir gezegeninde varoluş yanılgılarıyla dolu olarak yaşıyor “
--spoiler--

teoman da aynı adlı şarkısında üstlerine dünya düşmüşçesine umursamaz olduklarını belirtmişti.
Katılıyorum. Köpeklerin gösterdiği sevgi, vefa, iyi niyet, dostluğu çoğu insanda bulamadım.
güncel Önemli Başlıklar