1. 1.
    Herşeyi göze alıp, her kötü anında yanında olduğunuz bir insanın hiç sevep yokken sizi sırtınızdan vurmasına ne anlam yüklersiniz?
    Oysaki onun her fırsatta elinden tutup düşmesini engellemişsinizdir.
    Bu yapılanın adı nedir ?
    2 ... kavunlu dondurma
  2. 2.
    doğru olanı yaptığını unutmaktır halbuki. değişebiliyor demek ki.
    2 ... lagavulinvebazlama
  3. 3.
    nankör oldukları için.
    7 ... monte cristo kontesi
  4. 4.
    hatırlasınlar diye iyilik yapan bir sahtekar olduğun için olabilir.
    -1 ... david addison
  5. 5.
    cunku "iyilik" denen sey beynin herhangi bir duygusunu tetiklemez... kendisine iyilik yapilan kisi bunu cogunlukla normal olarak degerlendirir.

ama"kotuluk" beynin direkt olarak en ilkel duygulari olan nefret, dusmanlik, saldirganlik gibi duygulari uyarir.
    3 ... wake up neo
  6. 6.
    en iyisi iyilik te yapma, yaptığım iyilik unutuldu diye kafa da yorma.. iyilik yapmazsan, durduk yerde böyle bir derdin sahibi de olmazsın.. ben kendim öyle yapıyorum şahsen.. kimseye peşkeş çekilecek, zerre kadar iyilik yok bende..! bana ne yani, ona buna yapılacak iyilikten..! bu dünyada, ailem ve birinci derece kan bağım olanlar dışında, kimseye iyiliğin molekülü dâhi yok..!
    ... kiss kiss bang bang
  7. 7.
    Bir insanı kirk gün sırtında taşı bir gün yere bırak senden kötüsü olmaz. Yapılan iyilikler de gün gelir " ee yapmasaydin " olur. Bu yüzden iyilik yaparken de bu insan bu iyilige değer mi diye önce kendinize sorun.
    2 ... duduperivesazarkadaslari
  8. 8.
    bugün o kadar zoruma gitti ki birşey, inanın iyilik unutuldu diye yazmadım bunu, sadece çok zoruma gitti gördüğüm bir mesaj. Hani söylemek ayıp yapılan iyilikleri ama maddi boyutunu geçtim işin manevi olarak o kadar destek verdiğim, o kadar şevkat gösterdiğim insanın bir başkası ile konusu ben olan mesajlaşmasını gördüm ve yıkıldım resmen. Atamadım içimdeki öfkeyi. Resmen sırtımda taşıdığım insan beni sırtımdan vurdu. Onu sindiremiyorum sadece.
    2 ... kavunlu dondurma
  9. 9.
    çünkü yapılan iyiliğin günün birinde yüzümüze vurulacağını hesap etmeyiz...
    ... keshberfo
  10. 10.
    insanoğlu balık hafızasına sahiptir. nankörler ise sorma gitsin.
    ... kartalbey