bugün

Çünkü evliliğin bağlayıclığı var ancak kızla çıkmanın bir bağlayıcılığı yok.
evlilik erkeğin evdeki komik bir dekor kadının ise hareket ve oyun alanı olduğu için. evlilere bakın erkekler büyük tüp gibi gebeş gebeş göbeklerle dombili dombili dolaşıp kadının elinin altındaki evcil kuçulara dönüyorlar.
ben kendime güvenemiyorum başkasına nasıl güvenicem.
evlenirken bir kişi ile evlenmiyorsun, hayatına bir sürü insan dahil oluyor ve sana ve hayatına karışma hakkını kendilerinde görüyorlar.
Sanki biz geldikde ne oldu dünyada.

Hayat kısa.
Güven denen olgunun çok suistimal edildiği bir dönemde yaşadığımız için.

maddi kaygılar da çok büyük etken günümüzde ancak manevi kaygılar maddi kaygılar gibi üstesinden gelinebilecek türden değil.

iki cins için de durum böyle maalesef.
Kuşkusuz maliyeti uçuk olduğu için.
büyük bir sorumluluk ve evlenilen kişinin aile kurmaya gerçekten aday mı sorunsalı var.
Bugün 13 yaşındaki ve normalde gayet sosyal olan bir çocuktan duydum: "ben kimseyle beraber ders çalışmaktan falan da hoşlanmam, hatta ileride evlenmeyi de düşünmüyorum; asker pilot (hava subayı) olup yaşamıma bakacağım. Evlilik bence çok saçma bir şey."
asıl gerçek şu; erkekler neden evlenmek istemiyorlar? burada evlilikten korktuğunu iddia eden bütün kadınlar yalan konuşuyor ve her zamanki gibi manipülasyon yoluna gidiyorlar, hepsi biyoljik saatininin nezdinde evlenmek için can atıyor. erkeklere gelince: çünkü kadınlar sadece sömürüyorlar, bütün burjuva yasal mevzuatı kadının erkeği sömürüsünü aklı başında hiç bir erkek evlenmez bu yarı insan yarı kurt kadın denen varlıkla. beter olun, bol makyaklı manipülasyonlar ördek bacaklı kadınlar.
edit: ulan manipülasyon niyetine bile kadınlar beni likelıyor. başlarım ulan likelamanıza. sizin manipülatif likenız da sizde kalsın. yürüyün, hadi makyajlanın.manipülasyon delileri.
Kimisi için Güven duygusu yok olmaya yüz tuttu. Sosyal medyanın yayılması ile Kimisinin gözü açıldı. Kimisi ise zaten istemiyordu ama toplum baskısı ile hareket ediyordu ve bireyselleşme ile toplum baskısı azaldı.
21. Yy insanın artık otonom, monoton olduğu için evlenmeye gerek kalmadığını üremeninde bir şekilde yapılacağına inananlardanım, aile kavramı gözümde bitmiştir.
evliliğe hazır hissetmiyor olabilirler. çünkü evlilik çok ayrı bir sorumluluk.
evlilikten korkan birisi mi yoksa evlilik istemeyen mi?
Bence artık kimse kimseye güvenemiyor. Ya yalan söylüyorsa, ya evlenince değişirse, ya aslında bir manyaksa ve ben goremiyorsam ki ben en cok bundan korkuyorum. Evlilik tam bir kumar. Ya olacak yada olmayacak. Bilemiyorum ağrısız başımızi ağritmaya gerek var mi.
Çünkü ölüm 15 adımlık uzakta benim için.
Maddi anlamda psikolojik baskıya uğramamak için. Bu dönemde evlenebilenlerin hep cepten evlendiğini düşünüyorum. Ülke düzelmezse sene sonra ne yapacaklar göreceğiz. Ben size söyleyeyim, boşanma oranları patlayacak.
insan her duyguyu yaşıyor bitiriyor gencliginde içinde ki merhameti sevgiyi sadakati saygıyı durustlugu aski ..... sonra tam evlilik yaşı var 25 35 arasi bir yerde oraya gelince kalbin de ruhuda kararıyor ve çoğumuz bu karanlıktan korktuğumuz için başka biriyle aydınlatmak istemiyoruz çünkü genel de karşımızda ki de karanlık ile geliyor aydinlaniriz birlikte umudumuz da kalmamış oluyor böyle böyle bitiyor zaten ömür gerekte kalmıyor.
Evlenmek korkuyorlar çünkü en kötü mobilyalar bile uçmuş durumda.
iyi ki korkulmuş. öbek öbek evleniyor herkes. instagram düğünle doldu taştı. bir de korkulmasa ne olacaktı kimbilir.
Tüm kozlar kadının elinde. Vezir de eder, rezil de.
kadinlar icin evlilik aptal bir adamla hayat boyu mahkum olmak. Bu korku benim aile kurma, cinsel tatmin, anne olma, romantizm, maddi manevi destek vs gibi belki evliligin sunabilecegi her turtu faydanin onune geciyor.
çünkü psikolojileri bozuk olduğu için. eşiyle anlaşamayabilip pişman olabileceğini düşündüğü için. evlilik dışı ilişkileri normal olarak gördükleri için.
kadınları bilmem anlamam da ama erkekler için gerçekten korkulur.
düşünsenize...
evlilikte kavgalar döğüşler kırgınlık kızgınlık düşmanlık kaçınılmaz ve tüm bu hengamede adeta düşmanınızla kavgalı olduğunuz kişiyle yattığınız tek durum evliliktir.

üstelik evlilikte ve mahkeme de bu iki durumda da iki şahit istenir. hayat da başka nerede iki şahit istenir? bu kadar ciddi bir durum evlilik.

evi istediğiniz gibi dekorasyon yapamazsınız. koltuğun ne olacağı nerede duracağı tv nerede olacağı, evin boyası rengi, evin nereden hangi semt de alınacağı, kaçıncı kat olacağı, evde ne pişeceği, ne yiyeceğiniz, nasıl giyineceğiniz saç sakal bıyık veya zevkiniz nasıl olacağı vs yaşam alanınızda söz sahibi olamazsınız.

eve saat kaçta geleceğiniz, hangi arkadaşlarla olacağınız, ne zaman nereye gideceğiniz, ne içeceğiniz kararını veremezsiniz ki direktifler emirler dışına çıkmanız durumunda eve gelince salonda ki kanepe-koltuk üzerinde battaniye ve yastığınızı bulur yatak odası kapısında tadilat dolayısıyla kapalıyız yazısı görürsünüz.

bir de sex olayı var, evlenmeden önce istediğiniz zaman müsait bir ortam bulunca sevişirsiniz ama evlenince isteseniz de müsait ortam olsa da artık sevişemezsiniz. her şey takvime göre işler.
takvime uysa bile anneler babalar (kadın erkek tarafı) akrabalar yüzünden, ya da tv de beğenilen programımı bana izletmedin diye, fil gibi hafızası yüzünden (kadınlar için, kadın af eder ama asla unutmaz) sohbet esnasında eski bir konu mevzu fındık kabuğunu doldurmayacak (erkek için) mesele yüzünden o gün baş ağrısı bahanesiyle yine elinizde kalabilir.
eşinizle istediğiniz zaman (erkekler için) yatamazsınız, başka kadınlarla da hiç yatamazsınız; evlilik budur.
bunun için korkulur.
Bu konular çevre ile ilgilidir. Çevrendekiler evlenir, evlenmeyen aşağılanır ise kendini geride hissedersin.

Çevrendeki tek evli sensen, çevrendekilerin alayı her akşam birlikte takılır, sabah olduğunda ne eğlendik falan filan diye anlatırsa yine kendini bir şeyleri kaçırıyor hissedersin

Evlilerde moral yok, evliler bitkin.

Kadınların psikolojik şiddeti bunaltır boyutta.

Artık kadınların kadın arkadaşı yok. Devamlı erkekler tarafından övülmek istiyorlar.

Erkekler de bunu seks için yapıyor. Kadınlar ise kadın arkadaşlarını sürekli aşağılıyor. Kıyafetlerini, telefonlarını vs...

Kendi küçük dünyalarında söz sahibi olmak yetiyor kadınlara. Hedefleri yok. Erkeklere dünyayı dar ediyorlar.

Boşanırlarsa daha iyi. Tonla nafaka alabiliyorlar. Erkeklerin evlenmesi çok mantıksız.

Boş senete imza atmak daha mantıklı.
güncel Önemli Başlıklar