1. 1.
  Her gün soruyorum kendime.. Saatlerce düşünüyorum da.. Bu insanlar neden böyle diye.. Bu kıskançlık, çekememezlik.. Kendi ellerindekinin değerini bilemeyip sağa sola saldıranlar.. Garipsiniz ya hem de çok garipsiniz.. Hainsiniz.. Bencilsiniz de.. Kendinizi hep bir şekilde haklı çıkarıyorsunuz.. Ah insanlar.. Çok kötüsünüz çok.. Hepinizin canı cehenneme deyip bazen kendimi kurtarasım geliyor bu dünyadan.. Çünkü bencilsiniz.. Bencil olduğunuz kadar da şuursuz.. Acıyorum bazılarına.. Yazık ya.. Üzüldüğüm için o da.. Egolarınızı tatmin edemedikçe ezmeye çalıştığınız güzel değerleri göremiyorsunuz.. Güzellik çekilmiyor bu dünyada.. E çirkin olan da çok rağbet görüyor nasılsa.. Zeki olsan da boş, gerizekalı olsan da.. Kimsenin kimseye bir şey demesiyle o olmuyorsun zaten.. Olamıyoruz.. Ne biz olabiliyoruz, ne de olabilen herhangi bir şey var.. Amaaan, canınız cehenneme..
  3 ... hasmet ibriktaroglu
 2. 2.
  iki gündür bi dünya saçma sapan şeye tanık oldum. sonra düşündüm aslında bunların çoğu beni ilgilendirmiyor ki. neyse..

  insanların tümü boynunda kendi egolarının tasması olduğunun farkında değil. benim de vardır elbet. ama ego büyüdükçe sizi bir yerlere sürüklüyor. o sürüklendiğiniz yerlerde kendiniz zavallı durumuna düşüyorsunuz. tek başınıza kalıyorsunuz. ama yanınızda birileri olması ile "bir sürüde aslan kesilip tek kalınca kuzuya dönmek"ten ayırmak gerek.

  dediğim gibi tabi ki benim de bir egom var. belki haddinden büyüktür bilmiyorum ama bir yerlere sürüklenmiyorum bence. dur diyebiliyorum, umarım diyebiliyorumdur.

  kişilik sahibi olmak lazım, birey olmak lazım.

  insanlar gerçekten tuhaf.
  3 ... nammu