1. 1.
  hepimiz insanız * elbette bazı zayıflıklarımız, bazı yasanmışlıklarımızi bazı düsündüklerimiz olacaktır. hata yapmaya açık bir ırkız insan oğlu olarak. bu hataları bazen büyük yanlışlar yaparak geciririz, bazen sakin davranarak bu hatayı en az hasarla atlatırız. elbette yasımızın getirdiği şeylerde vardır. bunalıma giren kişi bazen yaşının getirdiği şekilde düsünür, kanı hızlı akar ve hata yapar. ve hata yaptıgını insanlara soyle belki dertlesmek icin belki icinden cıkartmak daha büyük hata yapmamak icin. ama insanlar ne yapar olayları düsünmeden elestirmeye baslar. yasını icinde bulundugu dutumu bilmeden yorum yaparsın. hatta dalga gecersin. belki işleri daha çok icinden cıkılmaz hale sokarsın bilmeyerek veya bilerek. sen eglenirsin belki ama belki de bir hayat kayar senin iki dakika eglencen ugruna.


  kendi zaafiyetini gormeyen kişinin, baskaların zayıflıklarıyla, hatalarıyla, yasanmışlıklarıyla sebebini bilmeden dalga gecmesi.
  5 ... damdaki deli
 2. 2.
  zayıf insanlardır.
  4 ... gayetkendihalinde
 3. 3.
  kendi eksikliklerini bastırmak için başkalarıyla dalga geçen insanlardır. tamamen psikolojiktir, belki hastalıktır bile, suçlamalı mıyız suçlamamalı mıyız belli değildir.
  1 ... durdurmak yok yolluya devam
 4. 4.
  ezikliğin tavan yaptığı kişiliği bozuk kişiler yapar bunu. kendileri üstün insan olan bu insanlar başkalarının zaaflarıyla, hassas olduğu konularla alay etmeyi görev bilinciyle kişilik özelliği haline getirmişlerdir. hele bir de bunların insanın doğuştan getirdiği ve değiştiremeyeceği özellikleriyle dalga geçenleri vardır ki işte uzak durulması gereken bunlardır. 13,14 yaşından sonra hala insanların örneğin dişlekliğiyle, kilolarıyla, yüzündeki birtakım bozukluklarla ve hatta sakat olduğu uzuvlarıyla eğlenen bir kişi normal bir insan değildir zaten .
  ... umarsizvelet
 5. 5.
  içindeki kompleksi ve ezikliği asla içinden atamıcak olan insanlardır.
  ... burden
 6. 6.
  karaktersiz insanlar.
  ... passion
 7. 7.
  Kendini mozambik in tanrısı, kaf dağının nasuh mahrukisi sanan insandır.
  ... niddhog
 8. 8.
  beyninde zayıflık olan insan(?)lardır. zira bir kusuru olmayan insanların kusurları beyinlerindedir.
  ... sahlep
 9. 9.
  aynı ya da benzer zayıflıkları içinde barındıran ama başkalarına zarar verme karaktersizliğini göstererek kendini kamufle eden insandır.

  karşısındaki 'zayıf' insandan daha çok yardıma ihtiyacı vardır, daha diptedir.
  ... devourment
 10. 10.
  aciz ve ezik tiplerdir. kendi eksiklerini örtbas etmek için başkalarına kusur bulma niyetindedirler.
  -1 ... erdinaryus professor