1. ?.
  insanların, belirledikleri amaçlara ulaşmak için araç olarak kullanmaları gereken parayı, amaç haline getirmeleri durumudur. tabi bu durum mevcut sisteme karşı durmayıp sistemin bir parçası olmayı kabullenmiş olan insanlar için böyledir. parayı dolayısıyla da gücü elinde tutan seçkin sınıfa, işe yaramaz kağıt parçaları karşılığında çalışıp, tüm insanlığın ortak malı olan şeyleri ve zaten kendilerine ait olan hakları, bu güç sahibi sınıftan yine bu kağıt parçaları karşılığında satın alan insanların zamanla tek amacı para olur. bilmeden, bu egemen sınıfa hizmet etmek amacıyla yaşarlar.
  1 ... hacikomunist
 2. ?.
  hırsın insanların gözünü bürümesinden kaynaklanan ve genel olmayan durum.
  2 ... kirisik
 3. ?.
  icat eden lidya'lıra lanet oldun ki öyle.
  1 ... power supply
 4. 1.
  Aslında insanların tek amacı mutluluktur. Mutlu eden şeyler de parayla temin edildiği için araç olan para amaç olarak gözükmektedir. Ziraa kağıt parçasını kim n'etsin?
  1 ... nur55
 5. 2.
  bir zengin tespiti.
  -1 ... banabakinlan
 6. 3.
  bazen para gibi maddi araçların maneviyat kapılarını bile araladığına şahit olunca "sikeyim dünyanızı" demekten başka çare bırakmayan gerçekliktir.
  bunun dışında ılımlı yorum getirmeye çalışırsak: para olmadan adım dahi atamazsın, paraya ulaşabilmen için milyon tane adım gerekir, bu çelişki insana beyin .mcıklaması geçirtir. ve amacı aracı düşünmekten yoksun bir noktaya getirtebilir. yoksa tek amacı para denilen adamların bile en nihayetinde hizmet ettikleri şey kendi egoları, hırsı, koşullanması, çürük maneviyatları falan filan. direkt olarak asla amaç olamaz para. mantığa aykırı.
  1 ... ne alemi var
 7. 4.
  para hırsı iyi bır sey değildir lakın parasız da mutluluk bır yere kadardır.
  ... vodkaenerji
 8. 5.
  değişmeyecek olan durumdur. dünyada herşeyi satın alabilmek imkansız olduğu için, insanlarda ne alırsam kardır düşüncesi bilinçaltına yerleşmiştir. para uyuşturucu gibidir. hep daha iyisini hayal eder ve o hayalin peşinden koşturur. tinerin kafasını değişmeyenlere laf yok tabi...
  1 ... geri zeki
 9. 6.
  Dünyada para ahirette af tamamen budur.
  ... garfieldd
 10. 7.
  Malesef doğru olan önerme.
  ... robertlangdon