1. 1.
    bugün farkettiğim bi tespit.

annem yıllar önce bebek bakıcılığı yapmıştı. şimdi o baktığı çocuk 6 yaşında ve kreşe gidiyor.
    bugün bize geldi. ve biz ali berkay'la birbirimizi seviyoruz, aşığız falan dedi.

hoşuma da gitti, şaşırdım da hatta içten içe imrendim ya da kıskandım.
    yüzünü bir görseniz kıpkırmızı oldu. *

bakın ben bu çocuğun 3 aylıkken elimde olduğunu bilirim. her yere düştüğünde kaldırır. havalarda zıplatarak güldürürdüm.

ben mesela kendimi düşünüyorum. ben gerçekten böyle bir şeyi söyleyemezdim. düşüncesi bile yüzümü kızartıyor. hani yavuz sultan selim'e aşkını itiraf eden ve heyecandan kalbi dayanamayıp oracıkta ölen bi kız vardı.
    ben ölmesem de böyle bir şey yapacaksam bayılabilirim.

tamamen o çocuktan bağımsız söylüyorum şimdi.
    günümüz gençlerine ithafen.
    sizin aşklarınız çok basit gerçekten.. oyun gibi aşklarınıza çıkma, flört adını koymuşsunuz. ve bende hemen hemen siz yaşlarında olmama rağmen asla size ayak uyduramadım, uyduramıyorum da.

bilmiyorum ben kendimi bu çağın insanı göremiyorum.
    6 -10 ... hislibiri
  2. 2.
    Hissedilen bir duyguyu dışarı vurmak niçin zor olsun ki efedim? Seven herkes sevdiğini, sevdiğine söylesin bence.
    3 -1 ... namutenahii
  3. 3.
    Severken kolay da söylerken niye zor? onu anlamıyorum
    3 ... hicerledim
  4. 4.
    Sevmek çok kolay geldiği için de olabilir. Sevmeyi hafife aldıkları için de.
    2 ... bir kucuk sanssizlik meselesi
  5. 5.
    sorun teşkil eden; sevginin kolay ve çokça hissettirilmesi değil zannımca. sevgiye gereğinden kolay ulaşılması ve çabucak tüketilmesi durumudur. günümüzde; iki bakış ile oluşan aşkların, tek söz ile bitirildiğini ve dostlukların da çıkar ilişkisi ile başlayıp, saman alevi gibi yanıp kül olduğunu çok rahat bir şekilde görebiliriz.
    anlayacağınız; sahte duyguları, gerçek sevgi diye sunmak insanların en büyük yanlışı haline gelmiş ve neredeyse kimse bunun farkında değil.

sevmek güzeldir, hissettirmek daha da güzeldir. ancak bunu yaparken, sadece hormonlarınız ve menfaatleriniz ile değil biraz da kalbiniz ve aklınız ile hareket etmelisiniz.
    13 -1 ... savrulan yaprak
  6. 6.
    çünkü sevmiyorlar. mesela, nefretten çıldırdığınız birine en sakin halinizle senden nefret ediyorum diyebilir misiniz? bu gibi işte. his yoksa kelam kolaydır. hatta his yoksa hissetirmek bile kolaydır. burda bir ironi seziyoruz ama sadece bir deneyin. hissetmediğiniz bir duygu sonrası yapılanların karşılıksız kalması ya da kullanılması ya da herhangi bir halt size bir acı vermeyecektir. ha bir de çıkar ve beklentiler uyunca, geçiçi ve anlık hislere sevgi diyenler var, başlarını okşayın sadece.

ah gariplerim siz seviyor mu sanıyordunuz?
    4 ... mdhouse
  7. 7.
    "Sen duyduklarına inanıyorsun.Söylenmeyene inan,çünkü insanın sessizliği sözcüklerinden daha yakındır gerçeğe."
    Diyorum ve geçiyorum.
    ... amanoffzilalom
  8. 8.
    Artık öyle bir devirdeyiz ki maalesef önüne gelen herkesin ağzına sakız ettiği bir kelime oldu "seni seviyorum "...

Seni seviyorum....

Ladta çok basit ama gerçekte bu kadar basit mi gerçekten birine seni seviyorum demek.

Her zaman daha az tüketilen ve kullanılan şeylerin kiymetli olduğunu bilirim. Bizim için gerçekten kıymetli olan şeyleri daha az kullanırsak eğer o zaman değeri o denli saklı kalıvaktır eminim ki.
    ... depresif psikolog
  9. 9.
    Aptallık.
    ... 7476874734586416
  10. 10.
    insanların sevdiğini çok kolay söylemesi
    1 ... pinklady