1. 1.
  en enteresan insan ihtiyaçlarından birisi.

  hangi ortamda olursa olsun bir insan, kendinden daha salak, daha bilgisiz veya daha başarısız birisini görmeye ve ona tüm zekasını, başarısını kusmaya öyle meraklıdır ki mide bulandırırlar.

  en basit örneği, kendisinin 90 aldığı bir sınavdan, 20 alan en az 10 kişi görmeyi ister. böylelikle "abi şu soruyu yapamayan salaklar var ya o kadar aptallar ki inanamıyoum." diyebilecektir.

  düzgün cümle kuramayan birisini görmek isterler ki "sen daha o kelimenin yazılışını bilmiyorsun evladım. bak doğrusu şöyle olacak." diyerek kendilerini kısa süreli türk dil kurumu hissedebilsinler. o an oranın tanrısı olabilsinler.

  esra-ceyda kardeşler gibi bir ikili görsünler ki, "allahım bunlar ne kadar salak ya." diyebilsinler, kendilerinin ne kadar akıllı olduklarını görebilsinler bir insanı nasıl da ezebileceklerini görebilsinler.

  değişik canlılarız vesselam. sözlüklerde de aynı şeyler var, troller başlık açarlar başlığın troll başlığı olduğunu umursamadan herkes zekasını kusmaya koşar "lan gerizekalı o hiç öyle olur mu o hiç kanıtlandı mı bu mu beni çökertecek. sen daha tarih bilmiyorsun" diye. evet canlarım, çok zekisiniz o kadar zekisiniz ki kendinizden daha aptal birini görmek için can atıyorsunuz. düşünceleriniz yalnızca doğruları bilmeyen birileri varken önemli.

  yanlış düşünceye sahip birisi olmadığı sürece düşüncelerinizin tek kuruşluk değeri kalmıyor. o kadar zekisiniz işte.
  3 ... what dreams never come
 2. 2.
  (bkz: esra ceyda kardeşler)**
  ... what dreams never come
 3. 3.
  ekmek, su gibi ihtiyaçtır.
  ... timetocome