1. 1.
    Dinlerin insanlara boyun eğdirme sistemleri vardır bunu daha önce geniş şekilde açıklamıştım özet geçeyim

Zenginleri korumak gerekiyor malum.

Şimdi bazı ülkelere bakıyorsun bir kesim o kadar fakir ki halk açlıkla cebelleşiyor diğer taraf ise zenginlikten lüksten geçilmiyor. bu durumda fakir olan insanları zengine karşı kin duymaması için tutman gerekir.

Nasıl yapabilirsin?

1-) güç kullanırsın
    2-) dini kullanırsın

Kader dediğimiz şükretmek dediğimiz kavram dinin insanı kısıtlama mekanizmasıdır.

Adamlar torpil yapıp önüne geçiyor sende kaderimde yokmuş diyorsun. Lan bildiğin hakkını yediler işte ne kaderi.

He tabi bizim ülkede ses çıkarsan da kurtarmıyor ama neden? Çünkü böyle düşünen ben sen ya da bizim gibi yüzde 10-20 olsun geriye kalan kişiler böyle düşünmediği için ses çıkmıyor güçsüz kalıyor

Herkes anlasa büyük bir değişim olur.
    3 ... keyf kahyasi
  2. 2.
    artık bu konulara yazmaktan baya baya sıkıldım. kader diye bir şey yoktur doğuştan zengin olmak veya azmedip çalışmak vardır, azim yoksa 50 yıl çalışsan yine de kader deyip kalırsın. bu arada hocam "her şeye".
    1 ... bay efendi
  3. 3.
    En çok da bizim ülkede olan durum. Tanrıya inanmayanlar gelir daha iyi bilim yapar o yüzden. ilahi takdir der, kader der, ömrü o kadarmış der geçeriz.
    2 ... loveneverdies