1. 1.
  yakışıklılığı veya güzelliği ile övünen bir insanın sadece anlık bir felaketi düşünmeden, kendini tanrı/tanrıça zannederek şükretmeyi bilmeden, çoğunun kendini hiç yaşlanıp ölmeyecek zanneden, milletin tipi ile alay ederek, kendine o denli güvenen acizlerin girdiği tripler silsilesi.
  2 ... hayatin sillesini yemis adam
 2. 2.
  ergen davranışlarından biridir.
  (bkz: ego tatmini)
  (bkz: liseli)
  (bkz: ergen)
  1 ... gozgozgoztepeizmirli
 3. 3.
  farklı bir faşizm türüdür. bireysel faşizmdir. kimileri ırklarını üstün görüp, ırklarıyla övünürken; kimileri de daha da aşağıya inerek 'kendi'lerini üstün görürler.

  edit: tabi buradaki güzellik; insanın elinde olmayan 'fiziki' güzelliktir. yoksa 'güzel' olan ahlaki davranışlar övülmesi gerekir. ancak bu övgüyü de insan kendi üzerinden yapmamalıdır. yani kendini değil, davranışı övmelidir.
  4 ... omowale
 4. 4.
  ilginçtir. güzel görüntüye sahip olma aşamasında hiçbir katkısı olmayan kişi güzelken ve bundan bağımsız olarak kötü ahlaka bürünürken büyüklük bakımından güzelliğinden dolayı duyduğu gururla aynı oranda utanmaz. oysa kendisinin çizmesi gereken ve çizmiş olduğu tek tablo; ahlakı, yerle birken ve bunu görmezden geliyorken hazır ve bedavaya aldığı güzelliğini nasıl zafer kazanmış gibi kibirlerin içine boğar, çok tuhaf ve anlamsız.
  3 ... the revenge
 5. 5.
  kendisine bahşedilen bu ulvi ayrıcalığın farkında olan ve bununla her daim övünmesi gerektiğini zira para ile satın alınıp herhangi bir şey karşılığında sahip olunması mümkün olmayan bu özelliği için hergün kendi kendisine tapan, yaradanına şükreden özgüven dolu kusursuz, müthiş insandır. (bkz: zenginin malı züğürdün çenesini yorar)
  ... sultansofthesquash
 6. 6.
  diğer özellikleriyle övündükleri gibi, bununla da övünebilirler insanlar.
  1 ... seftalicekirdegi
 7. 7.
  güzel olan insanların yapabildiği eylem.
  her insan egosunu tatmin etmeye çalışır. kimisi parasıyla kimisi zekasıyla kimisi vücuduyla kimisi güzelliği/yakışıklılığıyla.
  ... bara damsiz giden