1. 1.
  Bazen diyorum "ulan acaba ben mi kuruntu yapıyorum ? " ama sonra yaşadığım olayları görünce gerçekten hayvanlaştıklarına kanaat getirdim.

  Eskiden kafeye yada bir yere oturduğumuz zaman nezaketli insanlar gelirdi. Yani gelir düzeyi yüksek olmasa bile oraya gelen insanlar kafe kültürünü bilirdi. Kimseye bakmadan sadece kendi masasındaki muhabbete odaklanırdı. Hatta öküz gibi başka masaya baktığın zaman bundan utanç duyman gerekirdi. Kasada ödeme yaptığın zaman "teşekkürler" ya da "bol kazançlar vs " diyerekten mekandan ayrılırdın. Tabi anlattığım olay fazla uzak değil 10 yıl önce yaşadığım şeylerdi.

  Şimdi bakıyorum herkes ne kadar absürt giyebilirim diye birbirleriyle yarış içerisindeler. gelen tipleri gözlemliyorum elinde tespih, kirli şekilli sakallar, kumaş kısa pantolon, kundra tarzında giyimler. Hayır giyimiyle fazla alakadar olmasam da bu tarz giyenlerin gerçekten psikolojik sorunları var. Sözüm giyimine değil o giydiği ve taktığı şeylerin karakterine etkilemesi. Kurtlar vadisi setinden çıkmış gibi kabadayı takılıp sağ soldaki masalara musallat oluyorlar. Sevgilinle geliyorsun öküz gibi yan masadan bakıyorlar. Hadi o bakışlarıda atlattığını varsay bu sefer sosyal medya mecralarında taciz eder gibi dmlere mesaj atma.... Tabi tek kusur bu da değil. Hesap öderken bile öküz gibi

  +Birader masa 5 ne kadar hesabı

  - 70 TL efendim

  + haaağğğ al bakalım üstü kalsın

  diyerekten yanındaki kıza kuruntu yapıyor. Ya abi eskiden sizin gibi adamların mekanı kafeler değil kahvehanelerdi. Hayır ne ara bu kadar talep gördünüz onuda anlamıyorum. Kızların eğitim seviyesi düşüklüğünden mi başka şeyden mi bilmiyorum ama gerçekten bu tiplerin etrafında taş gibi kızlarıda görüyoruz. Tabi talep varmış ki bu gibi tipler rağbet görüyor valla yazık diyecek birşey bulamıyorum.
  4 ... watiztiz
 2. 2.
  şaşıramıyorum artık. doğru tespit.
  ... hayatsartlari
 3. 3.
  boktan insanların parayı bulmasıyla alakalıdır.
  yoksa insanların hayvanlaştığı yok. sadece bazı alt kültür mamulleri ceplerine giren parayla üst kültür ortamlarında boy göstermeye başladılar.
  belki de ak parti hükümetinin en büyük açığı.

  yolunu bulan müteahhit oldu oğullarını besliyor. o çocuklar da toplumun kanseri oluyor.
  4 ... raduyev
 4. 4.
  Gün geçtikçe dışarıda birbirinin aynısı insanlar türüyor, popüler kültürün tek tipçilikte epey yol aldığını gösteriyor.
  ... ilkelmonologemekcisi0
 5. 5.
  inkar edilemeyecek olan bir gerçek.
  zaten barış manço bu durumu yıllar önce hemşerim memleket nire şarkısında özetlemiş. selam veriyorsun beş karış suratla mal mal bakıyorlar, taciz etmiyoruz borç para istemiyoruz havan kime geri zekalı.
  6 ... kara erik habbesi
 6. 6.
  (bkz: ahir zaman)
  3 ... bellamoon
 7. 7.
  uludag sozluk icerisindeki en anlamli basliktir.

  %100 dogruluk icerir. yani neden 90'li yillardaki gibi olmuyor anlamiyorum. herkes orospu cocuklugu pesinde.
  ... 29th
 8. 8.
  ( Artık kıyamet kopsun ) dedirtiyor çoğu zaman.
  1 ... motherist
 9. 9.
  Gerçekten öyle oluyorlar. Bir kere avmde adamın biri önüme geçti ben yol vermeye çalıştım yine önüme geçti. Sonra da bana ters ters baktı tövbe yarabbim ya dedi geçti. Hayır ben yol veriyorum sen kim köpeksin? Ufacık şeylere atarlanır oldu insanlar.
  4 ... gercegintakendisi
 10. 10.
  Eskiden yokluk vardı kadir kıymet bilinir az ile yetinilir vefa sevgi saygı eksik edilmezdi. Mide açken kalp yumuşak olur. Şimdi tokluk var. Nefisler azgın. Kalpler katı ve kararmış. O yüzden. Çünkü insan ne kadar çok yerse o kadar azar. insanoğluna rahat batar.
  4 ... royall stars