1. 1.
  Evrimsel biyolojiden az çok anlayan her insan bunun doğruluk payının büyük olduğunu çok net bilirler.

  Bazı pratik örneklerle bu durumu izah etmek gerekirse:

  Güzel bir kadının yanında genelde saçma sapan tipler görürüz, bu tipler sanki ortak bir payda da eritilemiyor gibi gözükseler de aslında birbirlerinden çok da farklı değillerdir. Çoğu genelde 21. Yy modern erkeğine göre daha kaba, daha güçlü ve daha zengindir (bu son sıfat aslında güçten pek farklı değildir hatta yaşadığımız döneme göre neredeyse aynı şeydir sadece maksadım bu konuya dikkat çekmektir)

  Peki bizim kadınları bu konuda eleştirme hakkımız mevcut mudur? Eğer nietzsche olsaydı evet derdi, ben de öyle diyorum çünkü: bu seçim her ne kadar da iç güdüsel olsa yine de ilkel ve aptalcadır. Bu seçimi tartışmak gibi bir niyetim olmadığı için daha fazla üstelemeyeceğim ve sadece kadınlar üzerinden de gitmek istemiyorum.

  Erkeklere gelirsek bizde durum kadınlardan daha vahimdir çünkü bizim açımızdan bu olay dünya genelinde daha serbest bir alandır (kadınların aksine işte şu bildiğiniz ataerkil muhabbetler falan filan...) mesela koskocaman bir pornografi sektörü vardır (kimsenin izlemediği) bu sektör çok çeşitli dursa da aslında oyuncuların (sanırım böyle hitap edebiliriz) fiziksel özellikleri çok farklı değildir.

  Büyük, orantılı, dik göğüsler ve geniş bir kalça... bunlar sağlam bir genetik yapı demektir bu kadın fazla çocuk doğurabilecek ve bunu yaparken zorlanmayacaktır.

  Biz de burada atalarımızın milyon yıllık tecrübelerine güveniriz, her iki cins de seçim yaparken büyük ölçüde ilkel davranır.

  Bence bu ilkelliktir çünkü dünya üzerinde artık aradığımız kriterlerin pek bir olayı kalmamıştır.

  işin özü bu mevzunun çözülmesi mümkün değil ki zaten ortada çözülecek bir şey de olmayabilir.

  Sesli düşünmektense yazayım dedim sadece.
  3 ... id est