1. 1.
  içerik ve entry uyuşuyor mu bilemem, düşünecek kadar da kafa kalmadı açıkçası yazıp uyuyacağım.

  ayrıca peşin peşin söyleyeyim işbu entry galatasaray taraftarına değil genele hitap etmektedir.

  dünya genelinde durum nasıldır bilmem, bir ingiliz bir isviçreli yağ bal içerisinde yüzerken bunu yapıyorsa da yadırgamam ama bize ne oluyor?

  orada çuvallarla para kazanan ve tek işi sahaya çıkıp 90 dakika top oynamak olan adamların arkasında durmak, en kötü günün bugünse lölölö yapmak aptallık değil midir?

  yıllık ortalama 2-2.5 milyon euro(günlük neredeyse 7 bin euro ediyor) kazanan adamları köpek gibi savunmak, onlar için zaman zaman belki de göz yaşı dökmek salaklığın en büyüğü değil midir?

  hele de öğretmen maaşlarını konuşup, "yılda 3 ay yatıyorlar efendime söyleyeyim çok da iyi para alıyorlar, işlerini de sanki çok mu düzgün yapıyorlar" diye gevşek gevşek konuşurken bu insanların bir yılda kazandığı parayı neredeyse 2-3 günde kazanan adamlara bu denli müsamaha göstermek ve 3-0 gerideyken bile eşek gibi anıra anıra tezahürat yapmak geri zekalılık değil midir?

  biz futbolcuları değil takımı hebele hübele yapmayın hiç, takım diye bir şey yok. yıllar önce senin benim gibi 3 adamın toplanıp bir takım kuralım renkleri şu adı da bu olsun dediği bir kurum işte. kutsamanın, aptal gibi tapınmanın alemi yok.
  tek amacı kar etmek olan bir şirket en nihayetinde.

  neyse soruların cevabına gelecek olursak;

  öyledir evet, aptalız ama bunlar yıllardır bize sanki normalmiş ve yapmamak acizlikmiş gibi pompalandı ve yedirildi.

  çok da iyi yedik, afiyet olsun.

  aynı kafa siyeset için de geçerli. bir şeylere ait hissedip onlara körü körüne bağlanmayı seviyoruz. en entelektüel geçinenimiz de böyle en cahilimiz de.

  garip.
  12 -3 ... tomoe the youkai
 2. 2.
  Aptal maymun veyahut koyun yoktur.
  Aptal biri varsa, o da insandır.
  ... dar hejirok
 3. 3.
  "korkma sen bu tespitinle insan değilsin" dedirten.
  ... alfrednaranin
 4. 4.
  Paran gücün varsa ölüyü diri yanlışı doğru gösterebilirsin bizde ekranlardan bilinç altımıza ne atılmışsa onu alır onunla ölür onunla dirilir. Başkalarının cebini doldurmaya devam ederiz.

  Çözüm insanın beynine hükmeden mekanizmalar örnek medya gibi şeylerin düzene sokulmasındadır. Buda güç ve parayla olur. Bunuda yapamayacağımıza göre bize sadece konuşmak düşer.
  ... o kendini biliyor
 5. 5.
  bu çok geniş bir kavramdır. şimdi insanların aptal olduğunu iddia eden bir ubermensch midir ? değildir. bu insanın da hataları vardır mutlaka. hatta onu da ağır biçimde eleştiren biri ve bu kişinin de hataları vardır. kısacası bugün hepimizin hatası var, yarın da hepimizin hatası olacak. kimse birbirini eleştirecek durumda değildir.
  ... legend of the stranger
 6. 6.
  Şaşkınlıkla izlediğimiz gerçek.
  ... neliolsun
 7. 7.
  aptal aptal başlık açmaları durumunda doğru olabilecek durum.
  ... yetiyour
 8. 8.
  akla aziz nesinin ünlü sözlerini getirmiştir. doğruluk payı vardır.
  ... foshik dekart