1. 1.
    Asıl sorun şu: aleviler kendilerini müslüman olarak kabul ediyor mu? Kurana ve dolayısıyla her bir ayetine iman ediyorlar mı? Eğer imanın altı şartını kabul ediyorlarsa müslümandırlar.
    17 -1 ... maskeli imam
  2. 2.
    şehadet getiren herkesi kabul eden dinin sözde mensupları, peygamber efendimizin (s.a.v.) ümmeti olduğunu söyleyen insanlar, "bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" diyen ilim mertebesinde en ileri bilinen sahabe efendimiz ali'nin (r.a.) yolundan gidenleri müslüman kabul etmiyor muymuş?

dönüp bir kendilerine bakmaları gerek.
    açıp biraz okumaları, öğrenmeleri gerek.

not: alevi değilim.
    3 -1 ... shintsu
  3. 3.
    Alevileri müslüman olarak kabul etmeyenler müslüman mı onu sorgulamak lazım. Alevi arkadaşlarım var, oruç desen var, namaz desen var, hac olaylarını bilmiyorum ama türkiye de müslümanım deyip hacca gitmeyen milyonlar var. Türkiye de her sorunu aştık bi alevilerin inancı tartışması kaldı. Sonra türkiye niye gelişemiyor. Böyle saçma sapan konularda kutuplaşırsak 1 metre ilerleyemeyiz. Önemli olan insanların inançları değil bu ülkeye olan yararıdır. Yararı varsa ne ala, yoksa zaten böyle boş işlerle uğraşıyordur.
    2 -1 ... bay efendi
  4. 4.
    Ben ediyorum.
    ... alpertunna
  5. 5.
    içlerinden bazıları herkesten daha Müslüman, bazılarının düşüncesinin buradaki Ateistim diye dolaşan yazarlardan hiçbir farkı yok.

Maalesef.
    4 ... motherist
  6. 6.
    insanları insan olarak kabul ettikten sonra müslümanlığı hıristiyanlığı kimi bağlar.
    2 -3 ... kafam bir milyon
  7. 7.
    Sünniler bir birini müslüman kabul ediyor mu? Lafa gelince %99 müslüman ülkede aleviler müslüman değil chpliler müslüman değil solcular müslüman değil eee kim müslüman kuranı sike üfleyip iktidarsızlığa çözüm arayanlar müslüman 7 yaşında çocuğa hallenecek olanlar müslüman anasından tahrik olacaklar müslüman. Kardeş haklısın aleviler müslüman değil.
    Not: ateist.
    -1 ... shizi
  8. 8.
    insanların değil diğer mezhep mensuplarının eylemi.
    ... gedikpasa
  9. 9.
    imanın ya da islamın şartlarından herhangi birini kabul etmezsen zaten teknik olarak müslüman olmuyorsun.
    4 ... bado
  10. 10.
    işte bu yüzden Muharrem ince aday oldu.Recep in her seçimde insanların gözüne soktuğu mezhepçilikten dolayı.
    ... kalbiburukcocuk