1. 1.
  türkçülük, kürtçülük, ulusalcılık, kemalizm. nerede sünni-alevi, türk-kürt, sağcı-solcu ayrımcılığı varsa orada bu düşüncelere kendini kaptırmış gençlerle karşılaşırsınız. doğu'da ve batı'da.
  2 ... ozgur demirtas in robotu
 2. 2.
  insanlar salak ki bu düşüncelere kapılıp kaosa zemin hazırlıyorlar. sonra hükümet de ifade özgürlüğünün alanını daraltmak için " halkı kin ve nefrete teşvik" gibi abuk sabuk maddelerin arkasında sığınıyor. sadece hükümet de değil, siviller de bu maddeye sığınıp insanları dava ediyor.

  bununla ilgili çok güzel bir örnek var. x bir bilim adamı kültürel ( inanç ve diğer kutsallık atfedilen şeyler) değer yargılarımıza ters gelen hatta onları yanlışlayan bir araştırma yapsa ve sonuçlarını yayınlasa dava mı edilecek ?
  1 ... hubel
 3. 3.
  Toplumun Bu kadar çok kutuplaşması hiç hayra alamet değil.

  insanlara siyasi düşünceleri ve ideolojileri üzerinden bakıp o şekilde muamele etmek toplumu kutuplaştırmakla kalmaz iç savaş ortamı da oluşturur.

  Lürtfen olabildiğince bu tür düşüncelere haddinden fazla kapılıp bağnazca körü körü arkasından gidilmemeli.
  ... rebel12
 4. 4.
  Özellikle kadını merkeze alıp erkeği ötekileştiren feminizm, female, kadıncılık akımları. Çok konuşmayacağım velhasıl seksist düşünceyi yayar, insanların cinsiyet odaklı bakmasına sebebiyet verirler. Dikkat etmek gerekir.
  ... selimbey