bugün

türkiye sınırları içersinde nasıl pasifize edildiysek artık her gördüğümüz fiyatı yetişkin somatik bir hücreden klonlanan ilk hayvan olan koyun Dolly gibi izlemekteyiz

1 lt zeytinyağı 40 - 50 lira.

1 kg portakal 5 tl.

1 kg mandalina 4 tl.

1 kg biber dolmalık 8 tl.

1 kg sivri biber 8 tl.

5 kg toz deterjan - 50 tl.

500 gr peynir - 30 tl.

( ortalama fiyatlar alınmıştır. )

gibi gibi fiyat örnekleri çoğaltılabilir.
çünkü deliler dellenmez.
biz en başta o sarı ineği vermeyecektik...
Öğrenilmiş çaresizlik.
hükümet destekçilerinin belki yüzde 60 ı zaten markete gidemedikleri için sorun teşkil etmemektedir. onlardan arta kalan yüzde 40 ın ortalama geliri asgari ücretten fazla olduğundan onlara da sorun yaratmıyor. muhaliflerinde büyük çoğunluğu zaten gene asgari ücretten fazla kazanan insanlar. dolayısı ile en koyu hükümet destekçisi olan yüzde 60 lık kesimin sorunu ama onlarda günde 3 er ekmek yiyip doyduklarını zannettikleri için ortada herhangi bir sorun yok görüldüğü üzere..
Sorgulamaya gücümüz yok ki.
geçim derdinden kafayı çeviremiyor kimse, çevirebilse ne sesler gelecek...
pazarda röportaj veren bir kadın, her şeyin pahalılaştığından şikayet edildikten sonra konu hükümete gelince, ne hükümeti allah yapıyor zamları demişti. işte o gün, çılgınlar gibi yaşayan bu kuyruksuz maymunlara böyle şeylerin normal geldiğini anladım.
Ehonomi çok eyi yiğenim. Millet alamanya'da açlıktan şişe tobluyor yiğeen. Camileri ahır yabtılar? Ama uzun adam duble yol yabtı? Fedöcü müsünüz nesiniz? 2023'de bor çıgaracaz elhamdülillah.
ne yapsın millet sesini çıkarsa vatan haini terörist ilan edilebilir hapse atılabilirsin.

bir de beynini kiraya veren maharnacılar var. adama ayçiçek yağı 45 tl iken 65 tl oldu diyince yooo 59 tl ye b markette de yağ var sen lüks takılırsan bla bla.
mevsiminde mandalinayı 7 tl ye alıyoruz.

ne zaman bitecek tanrım bu azap?
yarını olmayan günlere kaldık...
fakirin ızdırabı biter mi mına koyim.
kumarcı son parasını basarken ;

" sik gitti taşak da gitsin " dermiş.

biz de o durumdayız artık onun için sesimiz çıkmıyor .
O meşhur %50 isyan etmedikçe biz ne desek boş.
Geçenlerde markete gittim. Bir arabayı doldurmayacak bir şeyler aldım. Her zaman aldığım şeyler.
Yağ yok, deterjan yok, et yok.
625 tl verdim.
Ben hayatımda marketten 625 liralık alışveriş yaptığımı hatırlamıyorum.
Sonumuz hayır olsun.

Üfe'nin %25 olduğu ortamda, Enflasyon %14 diyen dangalaktır.
insanlar çıldırıyor ama maskeden belli olmuyor.
neyse ki pazara akşam gidiyoruz da sorunu çözüyoruz.
artık kimse bim poşeti ile dolaşmaktan utanmıyor. Eskiden poşeti ters çevirip gezinirdi millet.
amma ağlıyorsunuz bunlar zor günler siyonist emperyanist alçak dış mihraklar ama 2023 te kirli planları bozulup şahlanacahız sabredin.

ironi yaptım herkese müstehak bu yaşananlar kimse kimseye çamur atmasın partizanlığın bedelleri ödeniyor bu kafayla daha kötü günler gelir.
2023'ü bekliyoruz. bakalım belki o sene çıldırırız.
Bim bile pahalandi gerisini düşünmek istemiyorum.
benim de ilgimi çeken perspektiflerden biridir.

yediğim ürünler genelde konserve oluyor ve bu yiyecekler hesaplı olmasına rağmen ay sonunda fasfakir kalabiliyorum nasıl olabiliyor anlam veremiyorum. ve konserve yiyecek bakımından ülkemizde çok fazla yiyecek yok 7 adet sayabilirim fasülye pilaki, yaprak sarması, sardalya, ton balığı, patlıcan, hamsi, fileto tavuk ve hiç ama hiç sağlıklı değiller mini amerika gibiyiz herşey çok sağlıksız ama sağlıklı birşey de yemek istiyorsan parayı çıkacaksın ton balışı bu yiyeceklerin içinden en pahalı olanı en ucuz konserve balık 5 tl ama ekmekle yersen doyarsın ancak ama diyorum ya ekmek insanın düşmanı. bunları yemeye devam edersem damarlar pis yağlardan dolayı tıkanacak 40 yaşında gideceğim farkındayım ha birde sigara içiyorum sen onu düş 35 e.

ben yemeğin yanında her zaman birşey içerim genelde ayran olur 5 tl yukardaki gibi yaptığım alışverişlerde 100 tl kafadan gidiyor ben bu duruma isyan ediyorum ben de normal bir vatandaş gibi beslenmek istiyorum asker gibi mre ile değil duyun sesimizi artık.
osssmanlı yola çıhmış geliyeeee,

reyiz giderse

uuu gılışlar ezanı türkçe ohudur.
Dış güçlerin elinde olan market piyasası için kalkıpta dünya liderimiz ulu hakanımıza baş kaldıracak değiliz herhalde.
kasadayken hükümete söven çok müşteri görüyorum.Haklılar amk kendi ülkende ziraat mallarını fahiş fiyatla yersen olacağı bu.