1. .
    ne gariptir ki güvenlik görevlilerinin özellikle filmlerde seçtiği kanun namına dur repliği yerine kullanılabilirliğini her ne kadar çok imkansız olsa da hayal ettiğim repliktir.
    topluma kurallar koymak her ne kadar şart ve gerekli olsa da; ister istemez insanı sınırlandırır ve bir başka güç tarafından sınırlandırılmak gerçekten özgürlük kavramını hiçe sayar. bir takım kişi yada kişilerin toplum ilkesine karşı gelecek davranışları yapmadan önce onları içlerinde barındıran topluma ihanet ettiklerini düşünmeleri gerekir ki bunu bile bile nasıl bu kadar suç işlenir anlamış değilim. aslında yine bizim insanlığımızda bitiyor olay ki barınmalarına izin veriyoruz. (vurgula: hayvanlar) bile toplu yaşayan türlerinde sürüye uymayan hayvanı gruplarından uzaklaştırıyorken ve onların toplu yaşama dünyasında tek kural buyken bizim dünyamızda insan hakları çerçevesinde insanları toplumdan uzaklaştırmak imkansız kılınıyor. peki düşündünüz mü hiç insan hakları sadece suçluları savunmaktadır aslında. bu kadar kar karışık hak, hukuk, adalet, kural kitapları yerine tek bir yasa olsa idi tek bir kural. cilt 1 sayfa 1 toplum kurallarına uyum bendinde geçen tek yasaya göre:
    toplum alanlarında yaşamaya uygun davranışlar göstermediğiniz tespit edilmiş ve kanıtlanmıştır toplum ile birlikte yaşama hakkınızdan men edildiniz. cümlesi ile bitse tüm suçlu davaları ne kadar güzel olurdu değil mi hayalde olsa. biz masumlar korkmadan yaşasak sakin güzel ve uyumlu bir şekilde. ama başta da söylediğim üzere bunlar sadece birer hayal ürünü idi. olsun düşünmekte güzel.
    1 ... bunu da bilen adam