1. 1.
  yeryüzünde ki en acımasız gerçeklerden yalnızca birisi... kuran da bir çok yerde bundan bahsedilir.. gerçektende her insanın egosal bir ortak özelliği olsa gerek..
  2 ... mesqoo
 2. 2.
  (bkz: insanoğlu çiğ süt emmiş)
  1 ... arude50
 3. 3.
  insanların direkt olarak kişisel acılarına odaklanması sonucudur. ne zaman insanlar böyle oldu bilmiyorum, ben doğduğumda da böyleydiler. (bak kendimi kattım mı hiç?)
  2 ... merenptah
 4. 4.
  insanın istek, ego ve yaptırımlarının uygulatabilirliğini temel edinen ve gerçekten kaçınılmaz bir insan güdüsü.. dünya tarihi genel anlamda insanın nankörlüğünün birçok sonucu üzerine kurulmuştur.. insan genelde bir yarış halindedir nankörlüğünün doğal bir sonucu olarak.. ya kendisiyle yada başkalarıyla.. ama sürekli iğrenç bir yarışma halindedir ve her zaman kabul görülmek saygı duyulmak ister.. bunlar sadece bir kısmı..
  1 ... mesqoo
 5. 5.
  acayip ama gerekli bir özellik olup, her insan evladinda ucundan kıyısından bulunur. Kimisi bunu gösterir, kimi içine atar, kinlenir.. Ona minnet, buna minnet nereye kadar arkadaşım!
  ... holden caulfield
 6. 6.
  " eğer bir domuza ve bir çocuğa her istediğini verirseniz, sonuçta elde edeceğiniz çok sadık bir domuz ve çok nankör bir çocuktur."
  1 ... spartakus
 7. 7.
  nankörlük insanın mayasında var.
  ... intibahrhyman