1. 1.
  kendi için iyiyi güzeli seçen insan bazı zamanlar yaptığı yanlış seçimler sonrasında kendi kendine içinde rakip çıkarmakta deyim yerindeyse içindeki şeytanı uyandırmaktadır.insanı insan yapan da insandır,kötü duruma sokan da yine kendisidir.insan kendi kendinin düşmanı,dostu,arkadası herşeyidir.
  2 ... no promise
 2. 2.
  kendisiyle barışık olamayan insanın yanlış seçimler yapabileceğini bilmeyen kişi tarafından boşuna sarfedilecek cümledir.
  -2 ... eldaina
 3. 3.
  Dün sabaha karşı kendimle konuştum.
  Ben hep kendime çıkan bir yokuştum.
  Yokusun başında bir düşman vardı
  Onu vurmaya gittim kendimle vuruştum.

  özdemir asaf
  3 ... zibende
 4. 4.
  bu önermeyi değişik bir forma da sokabiliriz. "insanın en sevmediği davranış tipi, kendinde sevmediği davranışlardır"* ifadesi farklı yorum kazandırır. aslında bu durumu hayatımızın çoğu kesitinde yaşamışızdır. en çok da ilişkilerimizde;
  insanların ilişkilerini bitiren büyük faktörler arasında birbirlerine benzemeleri büyük yer tutar. vazgeçemediğiniz ama nefret ettiğiniz huyları sevgilinizde de görmeye başlamak tahammül sınırlarınızı yıpratır. tepkilerin aynı olması, sizi içten içe ilişkiden soğutur.
  sevmediğiniz huyları kolay değiştiremezsiniz, kendi kendinizi de terk edemezsiniz ama ilişkide çoğu şeyin bitmesine neden olabileceğini son siz fark edersiniz.
  bu durum neden olduğunu bilemediğiniz bir çok sorunun da cevabıdır aslında...
  2 ... voodoo people