1. 1.
  sandıklar açıldıkça hissedilen durumdur. yapılan onca cumhuriyet mitinglerinin sebebi bir durup düşünülmez mi hiç? tarih tekerrürden ibarettir cümlesi bir durup düşünülmez mi? başa dönmek bu kadar mı kolay?
  9 -3 ... pitiless
 2. 2.
  her insan özgür olduğu için karsı cıkılamaycak hede. isteyen anasını alıp gidebilir. prim olarak yanında babasını ve kardeslerinide alabilir.
  3 -6 ... imitasyon
 3. 3.
  böyle düşünenlerin düşüncelerini hayata geçirmesi bizzat tavsiye olunur. demokrasiye tahammülünüz yoksa derhal demokrasi olmayan bir ülkeye gidiniz.
  -4 ... eurasia
 4. 4.
  insanın ülkesini terk etmek istemesi durumudur. nasıl ister bir insan anlaşılmaz. her istemediğin insan iktidar olduğu zaman ülkeden gitmek istemek! çok garip... ülkeyi gerçekten sevmek.. her şeye rağmen hemde..bu olmasa gerek!
  4 ... desiree
 5. 5.
  ülkenin bu kafalara bırakılmaması icabı yapılmaması gereken eylemdir. zira bu partiye oy veren fakir çoğunluk, büyük oyunları değil sofrasındaki ekmeği görmektedir. önce fakirleştirilen sonra da ekmek kırıntılarıyla doyurulan büyük bir kesim neler olup bittiğinden zerre kadar habersiz, kendine göre haklı ama cahilce oy vermektedir. bu yüzden hem sözlüğü hem vatanı, bu başlıkta da kendini belli eden dergah üyeleri gibi tiplere bırakmak bize yakışmaz.
  2 ... ondansonra
 6. 6.
  vatanını yeterince sevmeyen insan düşüncesi. bir türk her ne olursa olsun ülkesini terk etmek istemez.
  1 ... olimbera
 7. 7.
  gidesinin gelip de, memleketi kimlerin eline bırakacağı düşünülünce "bok yeme otur yerine" hissinin doğup, oturulması...
  1 ... almodovar kadini