1. .
    belli bir düşünceyi benimsemiş ve bu düşünce yolunda ilerleyerek, bir şeylere ulaşmış bir insan için söylenebilecek bir önerme. sürekli değil midir ünlü olan kişilerin ''hayalimdi ve onun peşinden koştum'' söylemleri ile dönen röportajlar. ya da ünlü olan bir kişinin yakınından duyulan ''küçükken çok fazla hayal kurardı'' sözleri. hayal kurmanın mutlu ettiği beyinlerle ve o yolda ilerlemenin verdiği haz ile ulaşılan sonsuzluklar. sonsuzluğa ulaşmaktır hayal etmek ve bu yüzden hayal gücü önemlidir. *
    5 -1 ... eqin
  2. .
    cogu zaman yikilmamiza sebep olan seydir hayallerimiz...
    1 -1 ... pisipisi
  3. .
    tersi de doğrulanabilecek önerme..hayalleri bir yere getiren de insanlardır aslında..internet, tv, kağıt, matbaa... bir hayaldi sadece bir zamanlar..
    (bkz: imagination is more important than knowledge)
    1 ... plug in baby
  4. .
    diyen yanılabilir...
    1 ... pafküf
  5. .
    insanın küçüklükten edindiği ve 60 yaşına gelse bile içinde kalacak olan emellerdir.Bir zaman sonra gerçekleştirilmek istenmez,zira gerçekleştirilirse eski heyacanını kaybedeceğinden korkulur....
    ... alem
  6. .
    hayattan hiç bi beklentisi kalmamış,kendine ait hiç bir hayali kalmamış bi insanın bişeyler yapması çok zordur.
    ... cnnturk
  7. .
    hayal kurdukların üstüste gerceklesmeyince insanın yapası gelmeyen olaydır hayaller.En azından beni bi yere getirdiğini görmedim henüz.
    ... pajalustı