bugün

gece kulaklığı takıp son ses müzik dinlemek.
Zevk almıyorum ki kim demiş.
Elektrik süpürgesinin içinden katı bir şeyler geçerken çıkan sesi dinlemek.

Edit: bunun neyini eksiledin yavşak!

Edit2: yavşak sayısı iki oldu.
Üç günlük su kesintisinden sonra doya doya alınan sıcak duş.
Kezban olarak ifşalanmak.

Acta non verba <3
Sizin için ne kadar basit bilmem de bence seks. <3
Hatay döneri gömmek.
Şöyle dolu dolu hapşırmak.
Ilık Rüzgarın yüzümü okşaması.
Odayı buz gibi soğuttuktan sonra yorgana sarılarak uyumak. (Napalım biz de böyle bi sapığız işte)
Hafif üşümek ya da üşümek. Soğuk su ile banyo yapmak, hava çok soğuk olduğu halde sadece battaniye ile uyumak, 10 dereceye kadar sokakta tişörtle gezmek.

Köpeklere selam vermek. Gözü sana dikkatle diktiği an ilgisini çekmiş olmaktan dolayı keyiflenmek. Epey sohbet etmek. insanların görünüşün nedenli deli olduğundan emin olamayıp dinlemek için iyice yakına gelmesi.

Sevgilinin göğsünde uyumak. Düşünecek, korkacak, endişe edecek, kızacak, dert edecek hiçbir şey yok gibi hissetmek.

Lise arkadaşları ile görüşmek. Ne işte çalışıyorsan çalış, nerelere gidip geliyorsan gel, başkaları sana nasıl hitap ediyorsa etsin, onların ismini değil lakabını söyledikleri an oluşan benden bir bok olmaz hissi. Bunun yarattığı başarısız olmaktan korkmama hali. Rahatlamanın verdiği keyif.

Aşırı ciddi ve öyle çok gülmeyen insanın konu sen olduğun an ciddiyetini kaybetmesi ve ne zaman gülmeye başlasan onun seninle gülmesi.

Yataktan çıkmaya üşenmeyi protesto etmek amacıyla işyerine sürekli yastık götürmek. her yerin yastık olması.

Birinin seni çok iyi tanıması. Gideceğiniz mekan seçiminden aracın hızına, ne zaman üşümeye başlayacağından bardağının tabağın neresinde duracağına kadar her şeyi bilmesi, ender zamanlarda görüşmeyi böyle detaylar ile süslemesi.

Yeni tanışılan insanın, tereddüt ve çapkınlık arası hallerini izlemek.

Odanın tam ortasına kocaman berjer koyup, kapıya arka dönecek şekilde oturup dışarıdan gelen tüm iletişimi bu yöntem ile keseceğine inanmak ve orada saatlerce mal gibi oturmak.

Yürürken aniden üşenip yere uzanıp tavanı izlemek.
Nisan gecelerinin o hafif serin, toprak kokulu kendine özgü varlığını hissetmek.
kar yağarken sokak lambasından izlemek.

gerçi artık kar yağması basit bir olay değil.
Biten kitabın üzerine küçük çok basit gündelik notlar almak yıllar sonra açıp bakıp güleceğim.
En, ben benim diyeni tuş etmek. Böyle ben şuyum, buyum diyeni itin götüne sokup çıkarmak. Çok hoşuma gidiyor valla. Cevap veremeyip ık mık ediyorsa hele, değme keyfime. Acımasızımdır. Evet.
Yaz günü yağan yağmur.

Cuma günü gök gürültülü sağanak gösteriyor. Sabahtan akşama camın önündeyim.
Güneşten soyulmaya yüz tutmuş deriyi yavaş yavaş soymak. Kaşınır gibi oluyor çok eğlenceli valla. Ama fazla soyuluyorsa iyi hemen kopması iyi değil.
Çok uzaklarda şimşekler çakıyor. Sesin bana gelmesi bir 20 saniyeyi buluyor. Şimdi koydum kafayı yastığa her şimşek parlamasından sonra saniye sayıyorum. Resmen çocuk eyler gibi kendimi eyliyorum.
Sevdiğin birinin günaydın iyi geceler mesajları.
Nefes almak, kalbinin attığını hissetmek.
Daha canlısın bir miktar daha vaktin var. Yapabileceklerin var düşüncelerin var hayatından çıkması girmesi gerekenler var.

Seni zorla tutan ne var, istenmediğin, huzurun olmadığı bir yerde kalmamalısın, bas ve git başka yerlere, emin ol paran azalacak, yapamayacaksın diyecekler, kötüleyecekler fakat sen başardığında kendini bir yere oturtmuş olacaksın.

Hayat her zaman akıyor, hareket etmeyen her şey bu selin önünde zamanla parçalanır. Bu akışı kendin yönet istiyorum.

Nefes alıyorsun oğlum, nefes.
kargo poseti patlatmak.

isik gormus tavsan gibi kitlenirim. saatlerce oynayabilirim.
Havanın kurşun gibi ağır olduğu, yaprak bile kımıldamadığı bu saatlerde birden pencereden odaya bir rüzgar girmesi ve kısa süre de olsa serinletmesi.
Gece yarısı pat diye uyanıp “uyumasam uyumam” kafası bana senelerdir zevk verir. Ama tabii uzun zamandır bu kafayı yaşayamıyorum sıcaklar yoruyor ceset gibi uyuyorum :(
gün içersinde ufak bir uykuya daldığında üstünün örtülmesi.
cekirdek yerken agizda bir sure biriktirdikten sonra yutmak.