bugün

makarna veya pirinç paketlerine şaplak atmak.
görsel
Çekirdek içini biriktirip sonra onu avuçlayıp yemek!
çekirdek içini biriktirip sonra onu kolaya atıp içmek!
Kendi adıma söyleyeyim. Pizza vs. gibi yemek yerken soğuk çayı bekletip son ısırığa kadar içmemek. Sonunda kafama dikmek. Çok güzel oluyor.
evde kimse yokken çırılçıplak dolaşmak.
popoma şaplaklar atarak koşturmak.
Manuel takılmak.
Kimseyle işin yok, mis.
fotoğraf çekmek.

profesyonel makinelerle, mekanın ortamın vs. ayarlandığı meşakkatli bir süreçten bahsetmiyorum. o konuda pek tecrübem yok zaten, eminim onun keyfi bambaşkadır.

ama bir yerde otururken, bir şeyi/manzarayı fark edip hemen cebinden çıkardığın telefonla saniyeler içinde bir fotoğraf çekmek çok büyülü bir şey gibi geliyor bana. çektiğim her fotoğrafta, yaklaşık beş saniyelik bir süreçte böyle bir şeyin ortaya çıkmasının kolaylığıyla şok oluyorum.

bence bu teknolojiyi çok kolay varsaydık, bu kadar kolay kabul etmememiz gerekiyordu. harika bir şey lan.*
ertesi güne hiçbir işim yoksa alarmı sabah 6,5 veya 7 ye kurup sabah o saatte uykunun en güzel yerinde uyanıp tekrar uykuya dalmak. paha biçilemez.
Simit yedikten sonra dökülen susamları tane tane toplayıp yemek.
Sözlükte yazmak zevk ve mutluluk veriyor.
Çarpanlara ayırma ile ilgili soruları çözereken yapılan o seri sadeleşmeler.
Durduk yere kardeşimin kafasına şaplak atıp odama geri dönmek.
Kızarmış ekmek kokusu eşliğinde uyanmak.

Bunun hayalini kurarken şimdi kedi pandiğiyle uyanıyoruz.
Gecenin bir vakti yorganın altına gömülüp radyo tiyatrosu dinlemek. açılan, kapanan kapı sesinin hastasıyım!
dilini kullanan bir partner.
Ben direkt hayattan zevk almıyorum hiçbir şekilde. Benim artık hayattan zerre tadım tuzum kalmadı ne inancım kaldı ne bir beklentim ne de geleceğe umut dolu gözler ile bakıyorum. Rastgele, gelişi-güzel dümdüz yaşıyorum hayatımı mutlu olmayı bile unuttum. Ömrümün süresinin bitmesini bekliyorum.
kış Günlerinde uzun süre dışarıda kaldıktan sonra soba yanan bir odaya girip kemiklerinize kadar ısındığınızı hissettiğiniz o an!
(bkz: alaturka cips)
(bkz: alaturka tuvalet)
(bkz: sigara)

zevkli bunlar.
Bir kap tuzlu çekirdek yedikten sonra hafif serin bir bardak su içmek.
Kahvaltı yaptıktan sonra bir bardak buz gibi pepsi içmek.
yeni alınmış eşyaların içinden çıkan naylon koruyucuları ( adını bilmiyorum) patlatmak. çıt çıt çok zevkli. bir de portakal kabuklarını bıçakla küçük küçük parçalara ayırmak. terapi gibi.
görsel
Pazar geceleri duştan çıktıktan sonra internetten bizimkiler dizisi izliyorum. Çocukluk alışkanlığı naparsın.
birinin aklından geçenleri tahmin etmeye çalışıp ona söylerim. tutturduğun zaman da mutlu olurum. bedava mutluluk. Tavsiye ediyorum