bugün

eveeeet tahmin ettiğiniz gibi insan demez homo sapiens der bu homolar. pardon yalnızca homo değil hem homo hem sapiens. bu zevat çok bilgili olduğunu göstermek için mi yoksa evrim teorisine inandığını belirterek pozitif bilime inanan bir aydın olduğunu göstermek için mi bu yollara tevessül eder bilemem. sebebi ne olursa olsun beni ilgilendirmiyor zaten. beni ilgilendiren kısmı bu sözü ilk gördüğümde nedir ulan bu homo sapiens diyerekten girdiğim araştırma sonucu uğradığım dumurdur.

benim gibi cahil kalmışlar için açıklayayayım homo sapiens; düşünen insan demekmiş hatta alet de yaparmış. aklı evvel evrim manyağı biliminsanları! insanı hayvandan ayıran en önemli özelliğin düşünmesi olduğu zannına kapılmışlar ve güya bundan yüzbin yıl gibi bir zaman öncesi yaşayan evrimin bizden bir alt basamağındaki atalarımızı bu sıfata layık görmüşler. şimdi bazı entel kuntellerde çıkmışlar hakaret manasında bu lafı kullanıyorlar ya da bazı entel kuntel olamamışlar anlamını bilmeden insan manasında kullanıyorlar.

hakaret manasında kullanan entel kuntellere sorarım ki artık homo sapiens deyiminin yanlışlığının kabul edildiğini bilirmisin? ve ey entel kuntel tayfası yine sen insanı hayvandan ayıran en önemli özelliğin farkındalık olduğunun farkındamısın?

ve sen ey başkalarından duyduğu her şeyi ölçmeden tartmadan sorgulamadan benimseyen abidik-gubidik kardeşim sana diyecek hiçbir şeyim yok. kaybol gözüm görmesin.

edit: imla.

edit2: aha kafası yarıldı galiba.
homo sapiensi küfür anlamında kullanan , dahası anlamını bilmeyen sadece bilimde taksikonomide kullanılan bi terim olduğunu idrak edememiş , bundan mütevelli homo sapiens lafını telaffuz eden toptur olm mealli bi kavgaya(!) baş koymuş yaşam formlarına gelsin bu entrym:
Kingdom: Animalia

Phylum: Chordata

Class: Mammalia

Order: Primates

Family: Hominidae

Genus: Homo

Species: H. sapiens

Subspecies: H. s. sapiens

şimdi bunları latince yazdım diye bana da entel bozuntusu diyebilir kimileri..desinler mühm değil , zira benim annemin evde kullandığı çamaşır suyunun adı bilimde çamaşır suyu değildir.bilimsel bi makalede çamaşır suyu diyemezsiniz. ıupac isimlerini kullanırsınız. doktorlar kendi aralarında "var ya şu kasları bağlayan hücreler bütünü"demez , fascia derler..mühendislikte keza öyle bunlara "terim" denir bilmeyenlere anlatalım amme hizmeti olsun.bunu hamsiyi zar zor bulmuş adamın karşında portakallı ördek yemek gibi ucuz populist söylemlerle (bak bak populist dedim) hadi türkçeleştireyim "hepimiz gardaşız bu terminoloji ne diye hobaley" tarzı laflarla protesto etmek , bu ülkede aslında gerçekten düşünen bi kaç homo sapiens olmasının sebebi zaten.
(bkz: homo homini lupus)