bugün

gözlerdir efendim. insan yüzünde bakışlara yön veren en karakteristik organdır kendisi.
suratın ortasına kondurulmuş bir karakter totemi olan burundur bu olsa olsa. inanmayanların burun estetiği geçirip bambaşka insanlara dönüşen kişilere dikkatlice bakmalarını öneririm.
kesinlikle ve kesinlikle göz- kaş uyumudur.
burundur burun. estetik facialarının sorumlusudur örneğin. neden özlem yıldız ve hande ataizi evimde beslediğim hemstıra benzedi sanılıyor.
kaştır. mimiklerin çoğunu bu garip kıl yumağı gösterir.
insandan insana degisir, kimisi için burundur, adriana lima için dudaktır mesela. adriana lima evet, dudak.
(bkz: insanın süsü yüz yüzün süsü göz) (bkz: kutadgu bilig)den
(bkz: çene)
hacım gözdür ve kaştır elbette. ancak bu genelleme değildir. bazılarında kulaktır efendim. kepçe kulak deriz. kepçe diye lakap takarız. alın size karakteristik!
kesinlikle gozlerdir, zira gozler parmak izi kadar kisiseldir ve bi insanin tum dunyasini bi bakisinizla cozebilirsiniz, bakmayi bilirseniz...
çoğu zaman söze ihtiyaç bırakmayan gözlerdir.
(bkz: burun)
en karakteristik organ kulaklardır. bunun farkına ilk varan da yusuf atılgandır. aylak adam kitabında kulaklar ile ilgili pek çok tanımlaması vardır rahmetlinin.
burundur.
Her türlü dudaklardır, gözler değildir çünkü öne bakılan yani gözlerin kapalı gibi olduğu hallerde ya da uyurken daha güzel görünülür.
böbrek.
kaşlardır efenim, duruşunuza mana katar.
edit: e be buna eksi veren zatı muhterem öncelikle küçüksen gözlerinden sevgiyle büyüksen ellerinden saygıyla öperim, kaşlarla bir sorununun mu var, ya da kaşların döküldü de istemeden yaranı mı deştim, ha eğer söyleyse seve seve silerim mesajımı...
insanların yüzlerindeki maskelerden gerçek suretlerini göremediğim için belirleyemediğim organdır.

Off ne edebiyat yaptım be, gelsin artılar cuppa cuppa.
güncel Önemli Başlıklar