bugün

inanılmaz bir mekanizma olan insan vücudunda,olmasada olur diyebileceğimiz bir organında olup olmadığı sorusudur.mesela şu 12 parmak bağırsağı..ne lüzumsuz birşey,ince ve kalın bağırsak görevlerini yerine getiriyorlar zaten..
alındığın da insan sağlığını etkilemediği için bademcik,apandist,böbreğin teki dir.
kesinlikle erkek memesidir; kadınlarda olanı anladık da erkeklerde ne iş hafız ben çözemedim...
bir organ olarak . (bkz: göt kılı)
Kaybedildiğinde, gerekliliğini muhakkak hissettirecek olan organdır.
kişiden kişiye değişecek bir şey aslında.
aseksüel biri için cinsel organ olabilirken, yankesiciler için serçe ve yüzük parmağı gereksiz sayılabilir.
siyasetçiler için konuşma organları dışında her türlü organ gereksiz. sayın mehepe başkanına o bile fazla. kullanamıyor yazık.

sayın japon tekmesi nin uyarısı üzerine: tamam cinsel organ sadece bu iş için kullanılmaz. yazmış bulunduk silmek olmaz.
fatih ürek'e sorulsa yarak afedersin diyeceği sorudur . aklı selim her insan gibi hep si gereklidir .
gereksiz organ yoktur. her biri düzen içindedir biri olmaz ise diğerinin olmasının da bir önemi yoktur.
hiç bir organ gereksiz değildir her organın bir yaratılış sebebi vardır.
günümüz insanının beslenme ve yaşam koşulları göz önünde bulundurulduğunda 20 lik diş, apadist ve bademcikler artık gereksizdir.
apandisttir. en azından her hangi bir faydası henüz saptanamadı.
götdür o götdür.
bazıları için beyindir.
(bkz: kör bağırsak)
(bkz: göbek deliği) organ kabul edilebilir.
20'lik diş. Ortam yeterince kalabalik olmasina rağmen sonradan istenmeyen gelin gibi çika gelen, pardon gösterip de elletmeyen,kendisini gün yüzüne çikarip çikarmamakta kararsiz olan bir arkadaşimizdir kendisi.
ayak serce parmagi imis.

tez danismanim cocuguyla oynarken kirmis ayak serce parmagini. gecmis olsun dedigimde "bildigin gibi ayak serce parmagi evrimsel acidan gereksiz bir organ" gibi bir cumle kurdu. ama nasil mutlu gorunuyor. ben daha mutlu oldum. "e siz de kirdiniz normal olarak" dedim. "oyle oldu" dedi.
cok seviyorum bu adami valla. Kafayi bozmus bilimsel verilerle ama olsun.