bugün

önem sırasına göre kulak burun ve aşağıya doğru giden delikler topluluğudur.
önem verilme sırasına göre aşağıdan yukarı giden deliklerdir. daha burnu kurtardık diyen kimseye rastlamadım.
bu olaya şirket gibi yaklaşmak lazımdır.vücudun saygıdeğer müdürü en altta olan deliktir.
popülist yaklaşmak gerekirse gözenekler. kızdırırsanız tıkanması halinde sizi en çabuk öldürecek olanlardır. evet, azınlıkları kızdırabilirsiniz ama çoğunlukları asla.**
şahin k tarafından da alternatif bir bakış açısı ile irdelenmiş deliklerdir.
(bkz: kulayn deligi)
ailemizde de olan deliklerdir. *
çok fazla yaklaşılmaması gereken deliklerdir. vücudun atık olarak tanımladığı bazı maddeleri vücutdan def etmek için bu delikleri kullanır.
mutsuz olduklari vakit vucudumuzu terk etmeleri muhtemel deliklerdir, dusunsenize deliksiz bir insani, deliksiz naneye benzer.
küçükken hep merak uyandırır bu delikler insanda; denize falan girince niye ilgili yerlerden su alıp boğulmuyoruz diye.
sunay akın'ın şiiri aklıma geldi birden..*

Bilerek mi yanına almadın giderken
başının yastıkta
bıraktığı çukuru

Güveniyordum
oysa ben sevgimize
vapur iskelesi
ya da tren istasyonundaki
saatin doğruluğu kadar

Beni senin gibi
bir de annem terketmişti
ki göbeğimde durur
onun yokluğundan
bana kalan
çukuru. **
en güzeli göbek deliği olan deliklerdir. 9 ay yan gel yat, yemekler kendi kendine gelsin göbekten. oh ne ala.
gamzelerdir. o derinlik yaratan gamzeler.
göt çatalındaki terbezi deliğinin de dahil olduğu delikler grubudur. bu lanet delik normal gözeneklerden büyüktür ve içeri sırttan veya saçtan dökülen kılların kaçma riski vardır. eğer bir kıl içeri girip orda uzamaya başlarsa kıl dönmesi denen olay ortaya çıkar. ve kişi hayatı boyunca çeker bundan. ameliyat olursa da göt çatalında s şeklinde bir iz ve hareket kabiliyetinde bariz kısıtlanma ona bu rahatsızlıktan birer hatıra olarak kalırlar.
kadın erkek her iki tür * *de eşit sayıda olan deliklerdir.
edit:eğer soluk borusu ve yemek borusunu da ayrı delikler olarak sayacaksak eşit değildir tabi. ama dışarıya açılan deliklerin sayısı eşittir.
(bkz: Sözlüğün dibi göründü açılacak başlık kalmadı)
anket teknolojisinde gelinen son noktanın kanıtı olan güzide başlıktır.
kadın-erkek, her iki türde de eşit sayıda olmayan deliklerdir. çünkü vajinada, penisten farklı olarak birden fazla delik vardır. peniste ise bir tane vardır sadece. öküzlük etmek istemiyorum ama isteyen burdan bakabilir:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Dosya:Vulva_anatomy.jpg
milyarlarca bulunan gözeneklerdir efendim. *
oldukten sonra gozler ve gobek deligi haric pamuk tıkanan deliklerdir.
en ünlüleri am ve göttür efenim, gerisinin koy götüne rahvan gitsindir. *
7 tanedir.
(bkz: kara delik)
(bkz: pamuk)
kaç yılındayız 2009 sil arasındaki 0 ları ne kaldı 29. 2 ile 9 u topla ne oldu 11. 29 ile 11 i topla ne oldu 40 işte insanın vucudundaki delik sayısı.

(bkz: devlet bahçeli)
cereyan yapmamaları takdire şayandır.