bugün

toprak ve uterus( rahim); bunlar maddenin iki farklı formudur. birine tohumu salınca karpuz, havuç v.s.; diğeride ise insan türer.

ikiside maddenin farklı formudur. yani burada şaşırtıcı olan insanın hangisinden türediği değil, nasıl yoktan türediğidir. bunu

irdeleyin.
insan olarak geneleme yapmak yanlıştır. canlı, topraktan geldiğinden dolayı toprak halla dünyaya canlı veriyor. verdiği canlı insan olmasada ağaç,çiçek gibi canlılar veriyor.
inek girip sucuk çıkan bir fabrikaya sucuk girerse inek çıkmaz.
Evrimciler yaratılışçıların ''şimdiki maymunlar neden insan olmuyor ? '' mal ötesi, evrim biyolojisinden bir haber mal sorularına ,daşşak geçmek için yine aynı mallıkla verdikleri cevabın evrimci soru ayağıdır. ''şimdiki topraklar neden insan olmuyor?''

ali tatilde dışında kitap okumadan evrim biyolojisine karşı çıkmak ve çok bok biliyormuş gibi ortaya sağa sola yorum atmak ancak bizim gibi beyinsiz insanların bol olduğu toplumlarda görülür hacı
yaradılış'ın bir süreç olmadığını idrak edemeyen 5 yaşındaki çocuk sorusu.
insanın topraktan yaratılması olmuş bitmiştir. evrim ise bir süreçtir ve bu sürecin hala devam edip etmediği, ediyorsa niye maymunların insan olmadığı sorularını sormak gayet mantıklıdır.
illa harun yahya'dan alıntımı yapalım kardeşim.
toprak yaşayanları beslemekle meşgül olduğu içindir .

toprak anayı bu kadar bellersen , yemeye hıyar bile bulamazsın .
insan topraktan yaratılmıştır ki tüm yaratılanlar topraktan yaratılmıştır. bu laf ancak bu kadar kıçından anlaşılabilirdi, ki o da oldu. yaradılış, insanın topraktan meydana geldiğini anlatır, evrimciler gibi o şuna dönüştü o da kalktı buna özendi buna dönüştü demez. ayrıca biz de size soruyoruz, madem insan maymundan evrildi şimdiki maymunlar manyak mı, ki evrilip insan olmuyorlar?
yoksa; oğlum boş ver dünyada açlık var, sıkıntı var, stres var , geçim derdi var diyip vaz mı geçiyorlar?
ayrıca yaratılan tüm varlıkların topraktan geldiği o kadar açık ki, ceset toprağa gömülür bir süre sonra çürür, kurur ve toprak olur.
amaaan be kime konuşuyoruz ya, git işine arkadaşım, biraz araştır sonra gel.
insan tekrar toprak oluyor ya, bu yetmiyor mu. şimdi tüm arz insan olsa maymunlar nerde yürücek vs. vs.. kafalar zaten basmıyor...
yoktan var etmek allah'a mahsustur. işte bu yüzden.

bir şeyi çok merak ediyorum biri aydınlatırsa sevinirim. evrim konusunda bilgiye sahip değilim. diyelim evrim denen şey var. evrimin ilk halkasında ne vardı? ve nasıl oluştu?

durduk yere mi oldu her şey? bu dünyanın ve sistemin kendi başına bir işleyişi mi söz konusu?

oldu olacak şöyle yazın tam olsun,

(bkz: evren merkez kafasına göre herkes)
sabah sabah akla düşen soru. Neden lan neden? Müminler açıklasın.
Allah u teala nin hikmetidir.
(bkz: karadeniz neden türkiye nin üzerine dökülmüyor)
(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
çünkü bir kaç karışım daha lazım
(bkz: çok cahilsin keşke ölsen)
tipik evrimci görüşüdür. bunları dinlememek lazımdır.
şimdiki maymunlar neden insan olmuyor ise o yüzden.
aslında olur, rabbin yüce ismi söylendiğinde toprak can bulur, ancak bu bilgi goyimlerden saklı tutulmuştur.
belki oluyor bilemezsin, hiç görmedin ki şeklinde cevaplanabilir.
insandan baska olabilecegi birsuru sey varken neden gidip en kotusunu olsun ki.
Ali fuat başgil, din ve laiklik adlı kitabında derki : allahı bulamak için teknık yetmez içinde allahı bulma isteğin olması gerekir. Bu zaman kadar yapılan tum teknık çalışmalarla allahın yokluğu kanıtlanamamıştır. Bıraz olsun içinde inanma isteği vardır. Önemli olan onu kaybetmemektir. Toprak konusuna gelince , inanan bir insan için o problem değildir, artık gerisi teferruattır.
insan topraktan yaratıldı (diyorlar),toprak insan olmadı.
Ayriyeten Maymunlar insan olduysa şimdikiler neden insan olmuyor.
Kitap ağaçtan gelmiştir peki kitap neden ağaç olmuyor sorusuyla yakınlık gösterir. Ağaçtan kitap yapmak herkezce görülen bişeydir. Ancak topraktan insan yapan bir insan değil bizzat yaratıcısıdır. Dolayısıyla ilk önerme de insan icadı varken ikincisinde allahın hıkmetı vardır. Hikmet bu soruya verilebilecek en güzel cevap olabılır.
bende topraktan geliyorum. Selamı var hepinize
insan vucudu ,topraktaki bütün mineral ve atomları bünyesinde barındırmaktadır ve ölümden sonraki çürümeyle beraber, tekrar toprağın yapısına homojen olarak karışacaktır.
aslında bi manada oluşum sürecinde de ,topraktaki elementlerin bir araya gelmesi ile insanın biyolojik yapısı oluşmaktadır.
insanın çamurdan oluşmasını beklemek yanlış olur,debelene debelene toprağın içinden çıkmasını beklemek ise tam manası ile mallık olur.
(bkz: topraktan geldik toprağa gidicez)
(bkz: evrimi çürüten söz)