1. .
  tarihte gerçekten de benzer bir açıklamayla ortaya atılmış iddia. insanın ölmeden hemen önce ve öldükten hemen sonra hassas tartılarla itina ile ağırlığını ölçmüşler. gramlarla ifade edilebilecek bir fark çıkmış. kudum kudum kudurmuş herifler "ruhun ağırlığını bulduk!" diye. bazıları gaza gelmiş "ağırlığı varsa, kütlesi de vardır. o zaman ruh soyut değil, somuttur. beynin işleyişine dair bütün bilgiler yeni baştan yazılacak. ders kitapları değişecek ..." oradan bir türk akıllı çıkmış; "son nefesini verdi ama bilime çok faydası oldu." demiş.

  diğerleri "lan lan lan haaayııııaaaar!!" diye birbirine girmişler. nasıl vuruyor adi herif. bir sağ bir sol. diğeri sandalyeyi kaptığı gibi indirmiş bunu aşağı. "baboli bu son nefesin ağırlığı olmasın sakın!" demiş. güldür güldür akan kanlarına inat "olamaz! ders kitabını değiştitreceeeez!!" diye sıçramış yerden bu. zar zor sakinleştirmişler.

  sonra çay eşliğinde "evet anam bu son nefesin ağırlığı galiba" diye uzlaşmışlar. sonra kanıt için ölecek adam arayışları filan işler tatsızlaşmış. ucunu bırakmış herifler.

  edit: http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=116033 aLLhınızdan bulun LAN, haber başlığı açılmış adamlar ona bile karşı çıkıyor. önerme şeklinde başlık açmayınız. bu ne? hiç düşündünüz mü? böyle bir gerekçenin nelere sebep olacağını düşündünüz mü hiç? ben böyle mantıksız böyle manasız bir gerekçe görmedim.

  bunu silen moderatör çıksın ortaya gelişmelerde, desin ben sildim bu başlığı, gerekçeyi de ben yazdım. çünkü sözlük nedir bilmiyorum. başlık nedir bilmiyorum. önerme başlık açmayınız... aaa ne başlık açıcaz peki? önermenin tdk sözlüğündeki açıklamasını okudunuz mu hiç ? neymiş biliyor musunuz? ben yazayım okuyun bari

  http://www.tdk.gov.tr/TR/...49816B2EF05A79F75456518CA

  -Bir savı öne süren veya bir durumu dile getiren cümle, belli bir yorumda belli bir doğruluk değeri kazanan düzgün deyim, kaziye.

  neymiş anam düzgün deyim. yani sen önerme başlık açmayınız dedin mi, bütün deyimleri kaldırmamamız gerekiyor sözlükten. mod sayısı belli aralarından en az birinin bu sözlükte(ne bu sözlüğü başka hiç bir sözlükte) işi yok. adam kadın daha neyin ne olduğunu kavrayamamış ki. nasıl entry silsin, nasıl düzen getirsin. hey heeey.
  ... tankut kabza