1. 1.
    Dört beş veya daha fazla iyi olmayı başarırsın karşılığı hiçtir. Karşılığı olaydı iyiydi. Neyse ve neyse ve de neyse. bittik kurtulduk belkide.
    2 -1 ... mr forever happy
  2. 2.
    Zaman zaman hissedilir.
    Meselâ köpeğin ağzını bantlayıp, ölüme terk eden ya da el kadar çocuğa tecavüz edebilen, göz göre göre çalan çırpan, oyun düzen tutkunu, hak yiyen, hukuk tanımayan insan müsveddeleriyle aynı türden olduğumu düşününce, bunu hunharca istiyorum.

O anlarda, pancar olmak istiyorum, fesleğen, ebegümeci bile olabilir.
    orangutan, öküz başlı antilop da olur!
    6 ... zeytinyagli dolma kalem
  3. 3.
    Doğal bir istektir.
    işe gitmek zorunda olup gitmek istemeyen bir arkadaşım keşke tavuk olsam demişti. O sırada bir evin bahçesinde ağaç gölgesinde yatan bir tavuğa takıldı gözlerim. Niye ki lan dedim.
    Düşünsene yemeğini suyunu veriyorlar tek istekleri senin doğal ihtiyacın: Yumurtlamak. içinde tutamazsın zaten. Azıcık horoz işi sıkıntılı hor kullanıyor ibne onu da hallederiz demişti. insan olmak zor. Hem madden hem manen.
    1 ... where is my money bitch
  4. 4.
    insan olmak istememek.

insanına göre ehemmiyeti sorgulanacak istektir. zira bazı insanlar o kadar gamsızdır ki; kalp kırdığın farkina varmaları, hata paydasındaki en büyük paya sahip olduklarının idrakı; neredeyse imkansızdır, yok neredeyse değil direkt imkansızdır.

insanların çoğu yaşarken, "bu külfet olur bize" diyerek nasiplenmemiş çoğu erdemden, yüksüz gezip bize ağırlık verir böyleleri.
    tanımımdaki insanların, "insan olmak istememesi" söz konusu değildir, zira "insan olmayı" tanımaları lazımdır evvela.
    1 ... liliith