bugün

(bkz: fakirliğini bastımak için iphone almak)
Parası vardır alır.

Aklı yoktur alır.

2 çeşitte toplanmış oluyorlar işte.
iş yerinde asgari maaşa çalışan bir kardeşimiz var, bir gün abi iphone şöyle güzel telefon böyle güzel telefon diye dolaşıyordu ortalıkta tuttum kulağından çektim kenara dedim ki; 'bak oğlum sikerler akıllı ol' dedim.

bir arkadaşımız daha var, kendisi erkeksi lezbiyendir duydum ki bununla takılmaya vurdurmaya başlamış.

sonra dedim ki; baaak ben sana söylemiştim oğlum sikerler diye..

(bkz: ibretlik)
Enayi olduğundan. Zenginler için sorun değil de asgari ücretli veya biraz fazla alanı naapacak bunu bilmem.salaklık göstergesi bence. Biz fakir ülkeyiz, neyine senin altı binlik oyuncak?
kapital düzenin ilkesizleştirip, sömürüye açık hale getirmesinden mütevellit ortaya çıkan, doğalın dışında seyreden davranış bozukluğundan ötürü alır.

kısaca, ona o parayı vermek mallıktır.
Parası çok olduğu için . Param olsa ben de alırım .
bahsi geçen telefonu inceledim. almaya da niyetin vardı ama alıp kurcaladıktan sonra vazgeçtim. hani kötü olduğundan değil de beklentimi karşılamadı.
Adamın ilk aklına gelene bak araba ondan sonra tabi 25 yaşında arabaları bile 25 milyardan satmaya kalkıyorlar millette bu açlık oldukça. .
benim olsa pek bir şey değişmez. gene sabah körü kombinizin bakımı geldi, dijitürk kampanyası, google reklamları kampanyası bırt vırt aramalar olacak. ha, bunu alınca angelina jolie arayacaksa tamam .)
paraya önem vermeyecek kadar zengindir de ondan. bugün ortalama olarak 3000 lira kadar maaş alan orta gelirli bir vatandaşın iphone x alması sadece ahmaklıktır bana sorarsanız.
iş hayatıyla alakalı ise alır. (ki hayatımda toplasan böyle 1-2 insan gördüm. adamlar iş dünyalarını telefon,mail vs üzerine kurmuşlar, yürütüyorlar.). bunun haricinde, hani böyle sağda solda, çevrenizdeki tip alıyorsa fasa fiso.
Kullanmak için alınabilir. 999$ sonuçta.
4000 TL türk lirası ediyor, alırsın herhangi bir şekilde güncelleme yapmasan seni bir 10 yıl götürür o sistem.

Benim iPhone 3gs im hâlâ çalışıyor.

Ama siz iPhone x e 7.000 lira derseniz bende size derim ki"sana 7.000 tl"

AKP telefonun satış fiyatının yarısını üstüne ekliyor.
Kullanmak için alınabilir. 999$ sonuçta.
4000 TL türk lirası ediyor, alırsın herhangi bir şekilde güncelleme yapmasan seni bir 10 yıl götürür o sistem.

Benim iPhone 3gs im hâlâ çalışıyor.

Ama siz iPhone x e 7.000 lira derseniz bende size derim ki"sana 7.000 tl"

AKP telefonun satış fiyatının yarısını üstüne ekliyor. Sonra da neden pahalı?
sebebini kendide bilmiyordur. range roverla şehir içi trafikte tur atan cinsliğinden. akıl ermez.
kazıklanmak istiyordur.
sosyal statü zannediliyor. telefonla hava atılan başka memleket yoktur bence.
ilgi çekmek için.
Parasını harcayacak yer bulamadığı için alanlar vardır. Bir de sümsüğün tekidir. Ortamda itibar kazandığını düşünüp alanlarda vardır. Telefonla kız düşmüyor maalesef. Elinde x olsa da beyin de lazım.
insanın imkanı varsa alır.
imkanı olmadığı halde, hava için sınırlarını zorlayanlar hakkında birsey diyemiyorum.
Farklı sebepleri olabilir;

1-parası vardır ve telefona ihtiyacı vardır, bu insanın iphone x kullanmasını yadırgamak kedinin ulaşamadığı ciğer misali olur.

2-parası vardır fakat telefona ihtiyacı yoktur, hava atmak için bu telefonu alır, yadırganmasında beis yoktur çünkü insanlığıyla görmediği değeri malıyla ve parasıyla görmeye çalışmaktadır.

3-parası yoktur fakat telefona ihtiyacı vardır, mantıklı bir insansa almaz ama alırsa da mantıksız insan der geçeriz.

4-parası ve telefona ihtiyacı yoktur, fakat sırf hava olsun diye borcun altına girer ve telefonu alır. işte bu safi gerizekalıdır. Bu tiplerden o kadar çok var ki adım başı rastlayabilirsiniz. Elbette bu gerizekalılığı sadece bu insancıklara bağlamak da yanlıştır. Demek ki toplum olarak insanlıktan ziyade maddi şeylere kıymet veriyoruz ki bu insancıklar da böyle yollara tevessül ederek itibar bulma garabetine düşüyorlar.
Parası çoktur...
2 çeşit düşünülebilir;
Parası vardır alır.
Asgari ücretle çalışıp bankadan kredi çekip almışta olabilir var çünkü öyle insanlar.