bugün

hayatında yolunda gitmeyen bazı şeyler vardır.
görsel
Nikotin bağımlısıdır. Hiç bir insan nikotin bağımlılığı dışında sigara içmez. Gerisi bilinçaltındaki saçma bahaneler.
Stres altinda cok hizli sakinlestiriyor ondan.
Oral dönemi sıkıntılıdır.

Parası vardır, ha ergense özentidendir.
Mal olduğu için olabilir.
Pislik kokudan yanına yaklaşılmaz.
Neden sigaraya başlar olmalı soru . yoksa başlayan içer.
tüm bağımlılıklarda olduğu gibi kişi bağımlı olduğu maddeyi "koltuk değneği" gibi kullanır. her mutsuz olduğunda " ödül" olarak o maddeye sarılır. bu mekanizma yemek, alkol, uyuşturucuda da aynı işler.

sebep mutsuzluktur.
El alışkanlığı, dudak alışkanlığı, temiz havada yaşayamayacak kadar kirlenmiş umutlar, dumanla bir süre de olsa bayıltılabilen hayal kırıklıkları diye uzayıp gidebilecek cümlelerle yanıtlanabilecek soru.en güzeli makarasına içmek ama yeni öğrendim bunu, tavsiye ederim.makara iyidir.
genel olarak ele yakıştığı için ve karizmatik göründüğü için.
başka nedenleri de olabilir tabi.
şairin dediği gibi: iki yaprak arasında kıyılmış bir parçası var kalbimin.
yavaş yavaş ölmek için tabiki .

gırtlak kanseri boğaza açılan bir delikten nefes alacak duruma düşmek isteyene afiyet olsun şimdiden .

diğer kanser çeşitlerini yazmama gerek yok sanırım .
'sanane amnakodummm' diyesi geliyor insanın içinden.
amma velakin çeşitli sebepler var
kimisi üniversitede lisede arkadaş ortamına adapte olabilmek için başlamıştır sonra bağımlılığını kabullenmeyerek içmeye devam etmiştir madem başladım bir kere mentalitesiyle,
kimisi kaçak sigara ve tütüncü ansiklopedisi olmak için içer,
kimisi stresten, kafasına taktığı içini kemiren düşünceler ve olaylar yüzünden içer,
bazıları da seviyordur. zararının bilincindedir sürekli ' ciğerine yazık ediyorsun, ileride çekeceksin' diyen insanlardan bıkmıştır çünkü zaten sigara paketinde caydırıcı resimleri görüyordur. bırakması için teşvik edici hikayeleri anlatanların götüne sokmak ister 'abi sigarayı bi bıraktım hayat kalitem arttı çakıllı yoldan asfalt yola çıkmış gibiyim ehe ' dediklerinde.
bırakmak istediği zaman bırakır, isterse günde 2 paket içer isterse tek tük
elektronik sigarayla dolaşmaz bebek emziği gibi, ona göre kendini kandırmaya gerek yoktur.
'insan ne ile yaşar?' kitabının okunduktan sonra insan neden sigara içer sorusunun sorulması içler acısıdır.
intihar etmek isteyip yemeyenlerin tercihidir. Yavaş yavaş öldürür çünkü.
Acı çekerek yavaş yavaş ölmek istiyordur.
Hukuk okuduğu için.
Tamamen psikolojik bağımlılık.
Sadomazoşist eğilimleri olduğu için tabiki.

Ergenler sigarayı bir bok zanneder, çok yazık.
yalnızlıktan. benim için en azından.

onun dışında özentilikten meraktan içenlerde mevcut.
Unutmak için.
Hiç birşey yolunda gitmiyorsa, başkalarına anlatmakdan korkuyorsa, sigarayı dert ortağı yapan kimsedir.
güncel Önemli Başlıklar