bugün

Bir korku, gerilim, iğrençlik filmidir. Çoğu ülkede yasaklanmıştır.

Spoiler vermek istemem ama çılgın bir profesör iş başındadır.

Çevredeki çevremin (güzel bir tamlama.) çoğu izleyemediğini söylüyor. Doğrudur, bu film merak edene güzel, korkmak isteyene kötüdür. iğrençlik için gayet izlenebilir, üst sıraları zorlar.

Edit: ki bu konu açılmış herhalde.
(bkz: the human centipede)
2.si YouTube'dan izlenebilir.
ben izledim izlemeyin.
iğrenç bir film.
o down sendromu suratli herifi görunce nevrim donuyor aq.
1 haricinde hepsi çöp. aynı zamanda evet abartıldığı kadar iğrençlik sahnesi yok filmde. hatta birkaç kanlı sahne dışında neredeyse hiç iğrenç sahne yok. konusu dışarıdan bakıldığında önrargılarla beraber çok iğrenç gelebilir ama, aslı öyle değil.

en sevdiğim avrupa sinemalarından biridir. özellikle başrolde ki eleman (bkz: dieter laser), dr. joseph heiter karakteriyle ortaya şaheser bir oyunculuk koymuş. konusu acayip özgün. aynı zamanda gizlilik teması da serpiştirildiği için beni ayrı bir cezbetmiştir. özellikle olaya polislerin de dahil olması senaryoyu çeşitlendirmiş.

1. filmini kesinlikle öneriyorum! diğerlerinin yanlarına yaklaşmayın, onlar insan kırkayak falan değil : ( ayrıca gerçek iğrençlik 2 ve 3'te. 1'den pis ellerinizi çekin pls.

alın bu da bizzat kendi kalemimden, detaylı inceleme entrysi:
https://www.uludagsozluk.com/e/45653876/
konusu; ruh hastası, eskiden birçok başarılı beyin ameliyatında yer almış ünlü bir beyin cerrahının insanlar üzerinde gerçekleştirmek istediği korkunç deneyini ve bu deneyi için kaçırdığı 3 kurbanının oradan kaçma (daha doğrusu kaçamama) çabasını anlatıyor.

manyak adam kurbanlara çeşitli psikolojik ve fiziksel şiddette bulunuyor.
korkunç diyemeyeceğim çünkü tamamıyla kan ve vahşetten ibaret. bu filmi izleyen kişinin iyi bir mideye ve iyi bir psikolojiye ihtiyacı var. baştan sana o kadar iğrençti ki her sahnede ayrı bir dehşete düştüm. ve uzun süre etkisinden çıkamadım...
gerçek bir slasher filmi. midesine güvenen izlesin, başka türlü kesinlikle önermiyorum