bugün

çok fonksiyonlu bir yönetişim olmasına rağmen ülkemizde genel olarak sadece özlük işleri üzerinde ele alınmaktadır.

Yukarıdaki arkadaşın yalakalık diye lanse ettiği olaya biz profesyonel nezaket diyoruz.
bu ülkede insan kaynaklarında genellikle patron götü yalayan vizyonsuz gerizekalılar çalışıyor.
--spoiler--

ahahahah kudur.

--spoiler--

ben sadece genel bir tespit yaptım Hayırdır olum senin zoruna giden ne niye üstüne alındın? Misal birisi benim yaptığım işle ilgili böyle bir yorum yapsa benim s..imde olmaz ciddiye de almam zira ben yaptığım işin kalite ve önemine vakıfım…sen de bu gizli işsizler güruhundansın demek ki. Hayır tam da anlaşılmıyor kuduracağımız şeyi de tam olarak açıklarsan ona göre kuduralım yani.

(bkz: seni gidi köfte seni)
--spoiler--
kainatın en gereksiz birimleri listesinde seri başı olan departman. gerek kamuda gerek özelde. hiçbir iş yapmayıp en meşgulmüş gibi görünen gizli işsizler grubu…hele ki bunların içinde bordro ve özlük birimi diye bir birim var evlere şenlik. tüm işleri ayda bir kez bordro hazırlanması (onu da muhasebe departmanı yapıyor zaten bunlar sadece personele tebliğ ediyorlar) ama yılın 360 günü yoğunuz diye serzenişteler.
--spoiler--

ahahahah kudur.
abi sabah sabah bunlara böyle giydirecek enerjiyi nerden buluyorsun bizede söyle bizde nasiplenelim.
Kainatın en gereksiz birimleri listesinde seri başı olan departman. Gerek kamuda gerek özelde, gerek yerli gerek yabancı yapılarda. Hiçbir iş yapmayıp en meşgulmüş gibi görünen gizli işsizler grubu…hele ki bunların içinde bordro ve özlük birimi diye bir birim var evlere şenlik. Tüm işleri ayda bir kez bordro hazırlanması (onu da muhasebe departmanı yapıyor zaten bunlar sadece personele tebliğ ediyorlar) ama yılın 360 günü yoğunuz diye serzenişteler.
iş başvurusu yapsam geri dönüş yapmazsınız evde yatıcam diyorum her hafta arıyor birileri. Bilerek mi yapıyorsunuz ey insan kaynakları.
Klasik insan kaynkaları yalanları

sözde beni aramışlar yalana bak birde yalan atıyorlar vurgulu ve şaşkın bir şekilde bunu söyleyende bayan, biz sizi aradık size bildirdik sizinle konuştuk diyorlar sanki benimle konuşmuş gibi * bu kadar da insanın yüzüne karşı yalan atılmaz. arasalar telefon sabah akşam 7/24 açık sabah erken arasalar bile görürüm. diğer iş yerinden de pozisyon şu an için dolu yalanı geldi boşalsın sizi ararız dediler. pozisyon doluysa neden beni görüşmeye çağırıp form doldurtturup ik cı ile görüştürdünüz o zaman... her şey torpil olmuş ya anasını satayım. yazık
insanı "kaynak" olarak gören, dahası kendisinin de kaynağın kıçıkırık başı olan departman. insan kok kömürü mü ki kaynak olsun!
hiçbir sike yaramayan, kendini herkesten üstün gören, sürekli çok meşgulmüş gibi görünen departman.
işe kim, nasıl başvurmuş, mülakatta neler olmuş, istifa eden neden etti, çıkışı verilen neden postalandı, maaşı neden eksik yatmış vs. gibi işlerle uğraşan iş departmanı.

mızmızı, hırsızı, tembeli, sapığı, şiddet eğilimlisi vs tonlarcasıyla öncü olarak yüzyüze gelen departman. ama bu huylar genellikle çalışma sürecinde anlaşılıyor.

manyak bir departman.
bu departmanda çalışıpta halen envayi çeşit işlerle uğraşanlara önerim http://www.inoportal.com
gereksiz departman...2 yıllık büro yönetimi mezunu lavuk, 2 anadal 1 yüksek lisans yapmış adamın "işe uygunluğuna" karar veriyor...

(bkz: siktiriniz gidiniz efenim)
Eskiden ezik konuşuyordum. Şimdi ters birşey söylerlerse basıyorum kalayı... Herkes haddini terbiyesini bilecek . Terbiyeli olmayı öğreneceksiniz. Kimse açlıktan ölmüyor sonuçta AMK. Eskiden görüşme ayarliyordunuz sonra sözünüzü tutmuyordunuz alırız diyordunuz almiyordunuz . Şimdi sıra bende . it is my turn aq .
işe alım ile ilgileniyorsanız bulunması gereken özellikler:

1 yabancı dil
2 güzel türkçe
3 iyi giyinme
4 güzel bir yüz ve fizik

bordrocuysanız iki eliniz ve nefes almanız yeterlidir.
Hiçbir şirkette bir boka yaramayan yerdir .

Genelde süslü puslu kokana bir karı ile stajer Instagram kızını koyarlar içeri .

Diğerlerinin ne halta yaradığını kendileride bilmez .
Eskisi gibi ezik konuşmuyorum. Eğer yalanlarını yakalarsam ve sözlerini tutmazlarsa sert konuşup morartiyorum orospulari...
bir firmaya ilk intiba notunun verileceği birimdir. eğer ki belli bir tecrübeye sahip bir meslek erbabı iseniz ve sizi görüşmeye çağıran firma ilk görüşmenizde sizi kendi işinizle alakalı bir birim yöneticisi ile görüştürmeden yalnızca ik birimi ile muhatap ediyor ise, bilin ki o firmadan bir cacık olmaz.
kendi alanı dışında insanları işe alınıp alınmam konusunda söz ve karar verme hakına sahip olan mesleki departmandır.
Anlaşamadığım tek departman...

Hiç bir iş yapmayıp tüm işi yaptıklarını zanneder...
Asıl olması gereken insan kıymetleridir.
Lakin bizde daha çok insan kaymakları olarak kullanılır.
Firmaların en yatış pozisyonunda yer almakla beraber özellikle abartılı makyaj yapan ablalar bu departmanda istihdam edilir.
iş yerinde sanki patronmuş gibi tavır sergilemeleri yokmu insanı uyuz eder resmen. Gereksiz birimdir. Hiç bir işten anlamazlar ama hepsinin amiri niteliğinde hissederler kendilerini. Yürürlükten kaldırılması gereken depertmandır.
genelde kadın olurlar.
mühendislik ve yazılım gibi alanlarda mülakata girmeleri komik diyaloglara sebebiyet verir.
yenilenebilen kaynaklardan değil. insanlık tükeniyor.

bu arada dostovayski kardeşim de insan kaynakçısı. yerin altından insan cevherleri bulup çıkarıyor sonuçta.
sikko bir birimdir. kimse denetlemediği için de istedikleri gibi at koştururlar. zam oranlarını belirler, sözleşme hazırlarlar - sıkışınca hukuk biriminin götünü yalarlar ama o sözleşmeler ile ilgili-, en çok torpil bunlarda döner, sizi görüşmeye çağırıp akılları sıra eleme yaparlar hadlerine olmasa da. genelde vasıfsız bölümlerin mezunlarıdır.