bugün

Çook zor bence.
Gördüğünde olacağından daha fazla bile olabilir.
olabilir tabii ki. ben oldum en azından olabileceğini gördüm. bence siz olmayın pişmanlık.
Yani çok zor bence.
olur ben atatürk'e aşığım.

edit: eksi verenler yallah arabistana
ben sana değil resmine aşığım.

duygulamdım biraz.
amına bile kor...
Olabilir çünkü aşk denen saçmalıkta mantık aranmaz.
görsel

aslında böyle abuk subuk başlıklara yazmayı kendime hakaret sayarım ama o-l-a-m-a-z falan diyenleri görünce tutamadım kendimi.

Aşk; ona ulaşma isteğidir, Kavuşunca zaten aşk olmaz. demiş aşık veysel.

insan zaten hayran kaldığı güzelliği yakından tanıdıkça ondan soğumaz mı? bu yüzden, gördüğü, yani tam anlamıyla 'gördüğü' insana aşık olabilir mi diye sorsak daha yerinde olur. gerçek yüzler göründükçe, yavaş yavaş aşkın yerini tiksinme alır. buradan da insanların zaten görmeden aşık olduğu çıkarımını yapıyoruz.

kısacası insan, görmediği birine basbayağı aşık olur. hayalinde süsler, mübalağa eder onu. dumandan ellerini tutup göklere çıkartır.

intouchables (can dostum) diye bir film vardı. oradaki felçli adamı örnek verebiliriz. yıllar boyunca hiç tanımadığı bir insanla mektuplaşabilmiş, duygularında da son derece samimi olarak.

şeyh pirin meşhur bir sözü vardı; insanların aşık olma yanılgısını güzel anlatan fakat aşkı tanımlamakta sınıfta kalan. her neyse. hepsinin canı cehenneme. aşkı da batsın, zaten aşk kelimesi de itici geliyor. insanlar vıcık vıcık bir hale getirdiği için. aşk diye bir şey yoktur, ne vardır o zaman? bakınız yandex reis ne diyor bu konuda:

görsel
Öyle bir olurki. 1 yıl oldu lan 1 yıl. Hiç pişman olmadım. Ne düşünüyor ne yapıyor bilmem. Kendi adımlada aşk demem ben. Diyemiyorum. O kadar kıyamiyorum ki. Oluyor öyle yani.
olan olabileceğini bilir, olmayan olamaz zanneder. kapatın bu saçma tartışmayı bence.
Hiç olmayan birine bile aşık olabilir insan. Yeter ki piç olmayan birine aşık olsun...
sevmek zamanı adlı filmi izleyin de görün oluyor mu olmuyor mu. (bkz: ben sana değil resmine aşığım)
Bizim bir kapıcı vardı karısıyla 7 yıl birbirlerini hiç görmeden sadece telefonla konuşup aşık olmuşlar.
Sonuç mu adam beyazit ozturke benziyodu karısı safinanz gibi zafzayifti.
aşk o kadar derin bir kuyu ki nerden düşeceğinizi kestiremezsiniz.
her şeyden vazgeçtiği yaş.
Çok iyi hayal gücüne sahip olmanın gerekeceği durumdur. Kafanızda bir kişi yaratırsınız, tüm özelliklerini düşünür, taşınır, tasarlarsınız. En sonunda sizin için yaratılmış, mükemmel bir eş çıkar ortaya. Ah bir de hayaller gerçek olsa...
Düşüncelerine tutuluyorum sözlük..
Ya bırakın yalanları dolanları ruhlar aleminde yaşamıyoruz tıraşı kesin..
Çok olduk hiç görmedik. Olabilir yani. Kuvvetle muhtemel.
Gorunce hayal kirikligi yasayacak bi durum olmazsa olunabilir.
neden olmasın sanal ortamdan tanışıp buluşup sevişiyorsunuz da aşk mı imkansız olacak? karşındaki insan sana neler hissettirebiliyor sen daha onu görmeden bunlar önemli. konuşurken elin kolun birbirine dolanıyor mu? kelime seçerken heyecan yapıyor musun? varlığı huzur veriyor mu bunlar önemli.
hiç görmediği birine aşık olamaz. hoşnut olabilir, sevebilir, ilgi duyabilir, hayran olabilir ama aşık olamaz.

aşk hepsidir, her şeyini sevmektir. belki güzellik ile ilgili bir kusuru hoşuna gitmeyecektir görüştüğünde. nice net aşkları ilk buluşmadan sonrasını göremedi.

çünkü karşılıklı hitap konuşma çok daha farklı, davranış biçimi çok şey anlatır.

yani insanların hal ve hareketleri aşk konusunda baya belirleyici bir etkendir.
gelmiş geçmiş en güzel şarkılardan biridir. she...

https://www.youtube.com/watch?v=nxaZMreym88

charles aznavour paris' te bir cafede otururken, sırtı dönük halde bir abla oturur tam çapraz masada. abi, kadının yüzünü görmez. sadece sırtını ve saçlarını görür. ve bir paris öğleden sonrasında, ablanın sadece saçlarına ve sırtına bakarak bu muhteşem şarkıyı yazar.
Olabilir, zira aramızda allaha aşık kişiler çok.