bugün

Bir haberde gördüm ve sayısal zekâmı kullanarak bu sonuca ulaşım.
Bir adam için bir genci öldürmüş ve 4 hapis cezası almış lan dedim şimdi Türkiye de insan hayatına x (bilinmeyen olduğu için) dedim genç hayatını kaybetti buna x dersek ve bir insan ortalama 68 yaşına kadar yasarsa genci öldüren adam hayatından sadece 4 yıl kaybetti yani x/17 şimdi o adam la genç eşitti x=x/17 içler dışlar carpimi yap x=17x şimdi bu deklemde x insan hayatına verilen onemdi x denklemi saglayabilmesi için 0 olması gerekir işten insan hayatı verilen önem.
suriye, afrika, türkistan gibi yerler için katıldığım tez.
Ülkemizdeki insan hayatından bahsetmek gerekirse tecavüz olaylarının artmasından örnek verebilirim. Doğuda tecavüze uğradığı için canına kıyılan kızlarımız, tecavüze uğradığı için intihar eden kızlarımız veya tecavüze uğradığı için bir ömür bunun yükünü taşıyıp kendini kötü hisseden, yaşamaktan keyif almayan, ölmeyen ama içi de yaşamayan kızlarımız..
5 dklık zevk uğruna ne canlar aldınız. Yazık..
Eğitim şart.

Sadece bu konu için değil. Aile eğitimden okul eğitimine her şekilde iyi bi eğitim almış olan bir kişi insan hayatının öneminin farkındadır. Kendine kıyılmasını istemez ve kimsenin hayatına da kıymaz. Empati yapar. Ama nerde.