bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    gerçekliğine son derece inandığım bir önermedir,zira insan gerçekten bir kere aşık olur o da ilk ciddi aşkıdır bu da ya iyi ya kötü bir şekilde biter ,önemli kısımda bu ondan sonraki ilişkilerinde ,ademoğlu bidaha hiçbir zaman aynı şeyi yaşayamaz çünkü tabiri caizse kaşarlanmış olur o saflığı ve inancı bi daha hiçbir zaman yakalayamaz kısaca gelene hay hay gidene bay bay kıvamına gelir.
    12 ... say
  2. 2.
    onda da kendisine aşık olur. daha sonraki bütün seçimleri o ilk aşkını mutlu edebilmek içindir. *
    16 -1 ... kusmuk
  3. 3.
    insan olmadığımı bir kere daha yüzüme acımasızca vurmuş cümle.nitekim ortaokul,lise ve halen devam etmekte olan üniversite hayatım boyunca hep birilerine aşık oldum..ya da en azından olduğumu sandım.yoksa olmadım da onların hepsi hoşlantı mıydı?amaan neyse aşık olduğumda annem bana söyler nasılsa..
    2 -1 ... elendil
  4. 4.
    benim de insanlığımdan süphe etmeme sebep olmuş önerme
    1 ... parse error
  5. 5.
    külliyen yalandır
    3 -1 ... eleman
  6. 6.
    ayran gönüllü insan yalanı
    -3 ... pandora
  7. 7.
    Doğru olması Muhtemeldir. Ama benim bakış açım farklı. Herşeyin ilki güzel oldugu için insan 2. aşık olduguna aşık oldum diyemez. Cunku ilkler herzaman daha akılda kalıcıdır. O yuzden aşık olunan 2. kişi yada diğerleri * hep onu hatırlatır. Cunku senin için aşk odur. Cunku senin için ilk odur.
    2 ... hendrix
  8. 8.
    Herkesin seveceği insan tipi farlıdır, mesela çoğu kız babasına benzer erkekleri sever ve insan 7'inde neyse 70'inde de odur. Yani kumral, mavi gözlü kız tipini seven insan böyle kızlara aşık olmaya devam eder. Bildiğimiz bir söz; insan insana benzer. Sonuçta insan hayalindeki sevgili tipine uyan herkese aşık olur ve bu lafta aşıkların sevgililer gününde birbirlerine söylediği pembe yalandır.
    ... honour
  9. 9.
    sabaha kadar tartısılsa bir sonuc cıkmaz denilesi önerme.
    ... karpuzkabugu
  10. 10.
    (bkz: at yalani sikeyim inanani)
    1 ... hexagram