1. 1.
    Bir insanın hayatı ile hayvanın hayatı eşdeğer olabilir mi? Sorusunu sordurtur. insanların geneli kendi türlerini önplanda tutarken cok azı hayvanların da eşit yaşama hakkı olduguna inanır. “Hayvanları da cok seviyorum, karıncanın bile canına zarar gelmesin ama insan başka” diyen birinin samimi oldugunu düşünmüyorum.
    4 ... cileksultan
  2. 2.
    güç faktörünün olduğu bir alanda daha az güçlü olanın hayatı düşünülmez. aslan kim ki yavru ceylanı öldürebiliyor? kendinde o hakkı nasıl görebiliyor? komik değil mi?
    insan da böyle işte. bir hayvana zarar verirken ya da canına kast ederken bu düşünce olmuyor.
    ben kimim ki bu canlıya zarar verebiliyorum? kendimde o hakkı nasıl bulabiliyorum? sorar mı? sormaz.
    keşke bir olsa ama bu çok romantik olurdu. bu dünya ve bu zaman için.
    -1 ... p t westmorland
  3. 3.
    insan=esref-i mahlukat

yani canlılar arasındaki en yetenekli en akıllı en üstün tür. bu tür butungun enseye saplak gote parmak gezip sonrada uff yeaa aslan da ceylanı yıyor insan da hayvanı parcalar dersen o hayvandan zeka olarak bi farkın kalmaz zaten bitti eşrefi o mahlukatın.
    -1 ... cileksultan
  4. 4.
    yanlış anlamayın ama yeryüzünde keşke yaşamasa dediğim o kadar çok insan var ki. hayatlara olan saygım sonsuzdur fakat bir başkasının hayatını zehir eden tipler ölürse bana göre temizlik olur.
    bana göre şu dünyaya faydası olan her hayat çok değerlidir. dünyaya ve insanlığa zarar veren hayatlar daha değersizdir gözümde.
    ... hatake kakashi
  5. 5.
    insan zaten bir hayvandır.

1. Bakteriler

2. Protistalar ( bir hücreli canlılar )

3. Mantarlar

4. Bitkiler

5. Hayvanlar

insan ayrı bir grupta ele alınmıyor.
    ... cukunu avuclayan barbaros ii