bugün

o da göztepe aşkı olur.

https://youtu.be/tawSJPslkNo

işte böyle bir şey.
insan bir kez aşık olmaz. Defalarca aşık olur, o duyguları defalarca yaşar. Ancak unutulmaması gerek ki, gerçek aşk hiç bitmeyendir.
ancak bir liseli böyle düşünür..

yoksa insan lisede aşık olur üniversitede aşık olur iş yaşamında aşık olur..
bir kez aşık olduğunu sanan insanın lafıdır. kendince aşkın tanımını yapmıştır.
(bkz: olmayan şeye inanmak)
birlikte olduğun diğer insanlara aşık oldum sanırsın ama her zaman bir kişidir, tektir.
(bkz: bir çiçekle yaz olmaz)
insan birden fazla kez aşık olabilir, ama aralarında illa ki bir ayrım vardır.
Neticede, on sene değil elli sene de bir kişiye aşık kalınabilir, aynı kişiye defalarca kez aşık olunabilir.
Yine de elli senede elli kişiye aşık olmaktansa, elli sene bir kişiye aşık kalmak insanın başına gelebilecek güzel şeylerdendir şu hayatta.
insana bağlıdır. içinde yaşadığı zamana bağlıdır. yetişme kültürüne bağlıdır.

bazısı hiç olmaz. şimdi bir ateist aşık olabilir mi? bir avrupa kültürüyle yetişmiş genç aşık olabilir mi? olamaz.

aşk, özünde müslümanca bir duygudur. duyuşu müslümancadır. ama harekete geçtiği anda, farklılaşır. her doğan çocuğun müslüman olması, sonradan farklılaşması gibi...

kısacası; müslümanlar olmasaydı aşk nedir bilemezdin şerefsiz.

aynen öyle... tarihini çıkarttırmayın bana!
tamamen yalandır.
insan bir çok kez aşık olur. ancak hiçbiri birbirine benzemez . kendisine en farklı gelen ilişkisine tek gerçek aşk sıfatını takar.
benim gibi yengeç burcu olan erkekler aslında çok çok defa aşık olur. yo hayır böyle değil aslında tek büyük aşkı olur ama sık sık aşık olduğuna öyle inanır ki yürekten. boşverin sormayın a dostlar.
insanın hayattan beklentileriyle ilgilidir. (bkz: 10 yıl aynı kişiye aşık kalmak)
Yanlış olduğunu düşündüğüm önerme. Kendi adıma, henüz yolun yarısına bile gelmemişken, 3 aşk geçirdim başımdan ve hepsi de birbiriyle aynı değeri taşıyordu benim için.
insanı umutsuzluğa düşürücek eylemdir. insan bir çok kez aşık olur hatta insan hayatında en çok aşık olmakla uğraşır ama yalnızca biri ilerler ve onunla yaşar aşkı ve ondan sonra yaşadığı her aşk ilk aşkın gölgesinde geçer.
ancak asik olmayi beceremeyenlerin savunabilecegi bir onermedir..
ustelik bu kisiler sadece bir kez bile asik olmazlar, asik olduklarini sanirlar.. (bkz: kişisel görüş)
güncel Önemli Başlıklar