1. 1.
  yer kürede katliamlar ve vahşetler meydana getiren dinlerin üyelerine yönelttiğim sorudur,
  insan öldürdünüz, baskı uyguladınız şimdi ne oldu, size vaat edilen ödüller arttı mı ?

  dincileri anlamak zor, ''evren kendiliğinden oluşamaz'' iddiasını anlatmak içi insan öldürüyorlar.
  3 -5 ... tapmadiyentanri
 2. 2.
  cennetpointler??
  4 -1 ... nazopyaa
 3. 3.
  "Tanrı" olarak tanımlanan ilahi gücün, insanlar arasındaki iktidar savaşlarıyla ne alakası olabilir? Önce onu düşün. Her şeyi yapabilecek kudrette bir yaratıcı neden savaşmanı ister? Neden yok etmeni ister? Dinlerin gerçekle ilgisi olmadığı buradan belli.
  2 -2 ... lesley mateas
 4. 4.
  böyle düşünenler vardır. hani "tanrılar kan istiyor" sözü vardır ya. tarihte biribirleriyle iletişimi hiç olmamış bir çok antik insan gruplarında bile ilginçtir "kan ve kurban" ritüeli vardır. mayalarda mesela. kan akıtmak ve büyü arasında ve sonra da satanizm ile de bağlantı olduğu söylenir. bir tarihte bir satanist ile konuşmuştum bir defa. "savaş olduğu zaman acaba hangi tanrının işi diye merak ederim" türevi bir söz eylemişti. ama yine de böyle şeyleri çok kurcalamayın siz. benden söylemesi. evet.
  ... o gun artik buyudunuz dediler
 5. 5.
  sence ortadoğudaki savaş din için mi yapılıyor?
  1 ... adrian monk
 6. 6.
  savaşların tek nedeni din değildir. toprak, fetih hırsı, intikam da çok önemli faktör.
  ... selia
 7. 7.
  Savaşların din kaynaklı olduğu hezeyanına kapılan ateistlerin sorusu. Yav he he tevbe 5te yazıyormuş değil mi? Cihat kafa kesmekten ibaret size göre tabii. insan din cahili olmaya görsün, böyle sorgulayayım derken çarpık tespitler yapmak doğal oluyor artık.
  ... yazar x