1. 1.
    kendimden farkettiğim bi tespit.
    mesela önceden wp durumumu hep değiştirirdim. şimdi 20 ocaktan beri yaşlı teyzeler gibi durumumda çiçek var.
    ne bileyim face, instagram da aylardır bir şey paylaşmıyorum.

takip ettiklerim takipçilerimden hep az olmalı diye garip bi düşüncem vardı 3-4 ay önce. bunu umursamıyorum.

gerçekten insan olgunlaşınca birçok huyu, düşünceleri değişiyor.
    bi sözlük var işte.
    sözlüğü de ne kadar olgunlaşıp aktif olmayı keserim bilmiyorum.
    10 -4 ... hislibiri
  2. 2.
    hisli birilerinin gittikçe hissisleşmesi durumudur. üzer.
    5 ... true
  3. 3.
    Aynısı bendede var. Normal bir durum herhalde. Sadece sosyal medya paylaşımı anlamında değil ama eskisine kıyasla arkadaşlarla daha az zaman geçirip daha az insan içine çıkma ihtiyacı duyuyorum.
    5 ... konglamere lenf nodu
  4. 4.
    heyecanların azalması , boşvermişlik halidir biraz da. eskiden insanların düşünceleri önem arzederken , bir noktadan sonra kim ne düşünmüş umurunda olmamasıdır.
    11 ... as179 fa
  5. 5.
    doğru fakat sikimde değil.

ben bunu 12 yaşımda düşünüyordum.

devam.
    2 ... soren
  6. 6.
    Ne alakası var? Olgunlaşmak demek geldiğin zamana kadar biriktirdiklerini paylaşabilmek demektir aynı zamanda. Burada önemi olan ne paylaştığın, ne kadar paylaştığın değil.
    4 ... darulmihen
  7. 7.
    Olgunlaştıkça mı insan tanıdıkça mı olan durum belirsizliği fakat tanıdıkça insanları kendini anlatsan da anlatmasan da aynı bok gibi geliyo.
    4 -1 ... nefes alan kiz
  8. 8.
    tam tersi durumun söz konusı olduğunu düşünüyorum. insan olgunlaştıkça daha çok paylaşımcı oluyor. Hayatın bir geleneği haline gelmiş olan bu duygu günden güne insanın içinde büyüyor, artıyor. Olgunluk bencillik ile ters orantılı değiştiğinden zaman aktıkça paylaşmanın değeri ve kıymeti insan için elzem hale geliyor. Yaş ilerledikçe bazı şeylere doyduğumuz için paylaşmak adına daha istekli oluyoruz. Gençlere fırsat tanımak bu konuda önem taşıyor. Onlar daha iştahlı olurlar. Evet bu bir döngüdür.
    ... hicerledim
  9. 9.
    içindeki ürkek çocuk küsmüştür..
    2 ... rabb in nefesi
  10. 10.
    daha sade bir hayata geçiş yapılır.
    2 ... korili tavuk